Patrick the Pan o singlu "Nie chcę psa": to miał być zwykły dzień z Tadkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 14:54
Piotr Madej, czyli Patrick the Pan wydał właśnie album "Miło wszystko", którą promuje singiel "Nie chcę psa". Teledysk do tego utworu powstawał w centrum Krakowa, a główne role grają w nim oczywiście sam muzyk i jego pies Tadeusz. 
Patrick The Pan
Patrick The PanFoto: Izabela Olczyk/Kayax

spaleniak 1200.jpg
Daniel Spaleniak: dzięki emocjom każda opowieść jest prawdziwa

Patrick the Pan to kompozytor, autor tekstów do swoich piosenek, ale także pianista, aranżer i producent muzyczny, który samodzielnie realizuje swoje nagrania. Jednym z singli promujących jego nowy krążek jest utwór "Nie chcę psa". - To piosenka absolutnie autobiograficzna. Jest o związku, który się rozpada, a para ma wspólnego psa. I co dalej, co zrobią ze zwierzęciem? - mówi artysta. - Pies ma 6 lat, czyli w swojej psiej skali jest moim rówieśnikiem. I zagrał siebie w tym teledysku. Okazało się, że ma do tego wielki talent. 

Posłuchaj
08:23 czwórka pies2021_07_23-07-15-06.mp3 Patrick the Pan, czyli Piotr Madej o powstawaniu klipu do "Nie chcę psa" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Oprócz Piotra i Tadeusza nie zobaczymy w teledysku więcej bohaterów. - Nie ma tu nikogo trzeciego. Związek się rozpadł, para rozstała się w pokoju, pies przebywa miesiąc z nią i miesiąc z nim - tłumaczy muzyk w rozmowie z Czwórką. - To utwór o tym, jak spędzam czas z psem, i jaki piękny to jest czas, choć wcześniej wcale tego nie chciałem - tłumaczy muzyk.

BOVSKA12466tło 1200.jpg
Bovska o powstawaniu teledysku do "Barometru": myślałam kolorami

Czytaj także:

Piotr Madej jako dziecko także wychowywał się z psem. - Miałem kilkanaście lat, ale dostrzegłem i zapamiętałem, jak dużo opieki i odpowiedzialności wymaga zwierzę. Teraz więc zadawałem sobie wiele racjonalnych pytań: co będzie z Tadkiem, gdy będę jeździł na koncerty, kto będzie z nim chodził do weterynarza czy na spacery - wyliczał artysta. - Ostatecznie bardzo szybko pokochałem Tadka całym sercem i tak jest do dziś. 

Źr. Patrick the Pan - Nie chcę psa (Oficial Video)

Czytaj także:

Teledysk do "Nie chcę psa" pokazuje codzienność Piotra. - Mieliśmy dużo pomysłów, m.in. na podzielenie ekranu na dwie części, by pokazać pewną przepaść. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że tekst piosenki jest na tyle wymowny i dosłowny, że nie ma tu miejsca na podbijanie tej historii obrazem. Pomyśleliśmy, że po prostu trzeba spędzić dzień z Tadkiem. Mam teorię, że w poprzednim życiu ten pies był człowiekiem, bo ma mnóstwo zachowań, które o tym świadczą - podkreślał muzyk. - Lubi siedzieć na krzesłach, zamiast na ziemi. Choć być może dla innych to po ptostu pies, a mnie to rozczula, to piękne i ważne.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Jan Olejniczak

Materiał przygotował: Oliwia Krettek

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 7.15

kd

Czytaj także

Związki w pandemii. Czy przetrwały próbę czasu?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 16:40
Psychologowie twierdzą, że w niektórych przypadkach pandemia przyspieszyła - nawet o dwa lata - decyzje o rozstaniu. Powód jest prozaiczny - pary zaczęły spędzać znacznie więcej czasu razem.
rozwiń zwiń