"Moimi oczami" - Antek Sojka ze swoją drugą płytą w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 21:45
W dniu premiery swojej drugiej płyty, "Moimi oczami", gościem audycji jest Antek Sojka. - Piosenki są starannie przygotowane. Dłuższy czas przygotowania płyty spowodował, że są dopracowane - mówi w Czwórce Antek Sojka. - Podobają mi się pod każdym względem.
Antek Sojka (z prawej) i Damian Sikorski
Antek Sojka (z prawej) i Damian Sikorski Foto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

 W ostatnim dniu września pojawił się drugi krążek Antka Sojki - "Moimi oczami". Na płycie znajduje się dziesięć piosenek z różnorodnymi tekstami. Jak zaznacza artysta, są one nasycone znaczeniami, można odszukać w nich bardzo dużo treści, które czasem nastrajają do refleksji, a czasem skłaniają do uśmiechu.

- Podpisuję się rękoma i nogami pod wszystkimi tekstami piosenek. Wszystkie są aktualne, prawdziwe i konkretne - mówi Antek. - Opowiadają o różnych emocjach, uczuciach, przeżyciach. Są moje i zachęcam do tego, żeby się w nie zagłębić. Lubię pisać rzeczy, gdzie jest mało słów i dużo znaczeń. Znaczeniowość tekstów zawarta też jest w okładce płyty projektu Julii Gajewskiej. Okładka stanowi tryptyk, z wierzchu jest to noc, a w środku jest to dzień.

W warstwie muzycznej usłyszymy pop alternatywny z wpływami rocka, jazzu, reggae i elektroniki, którą Antek posługuje się szeroko niemal cały czas. Gościnnie na płycie wystąpiła Kasia Sienkiewicz w piosence "Tafla".

Syn Stanisława Sojki kontynuuje rodzinne tradycje, a muzyka jemu i jego braciom towarzyszyła od zawsze. - Jesteśmy zanurzeni w muzyce. Moi bracia Marcin i Kuba, który zagrał na płycie, są perkusistami. Kuba na co dzień gra w zespole Tropical Soldier in Paradise, który zagrał na Czwartej scenie Czwórki na tegorocznym Up To Date Festival - mówi artysta. - Rodzinnie jesteśmy wierni muzie. Mama i bracia zagrali zresztą w teledysku do piosenki "Pamiętam o tym". 


Choć jego pierwszy krążek, który premierę miał we wrześniu 2018 roku, określany jest jako debiut, sam Antek od lat związany jest z muzyką jako producent i realizator dźwięku oraz kompozytor utworów instrumentalnych.

- Dzisiaj mam dużą potrzebę podzielenia się tymi piosenkami. Jest to moment, w którym mogę powiedzieć, że chcę robić piosenki, tworzyć je, produkować i je śpiewać - mówi gość Czwórki. - Chcę się nimi dzielić. Chciałbym, żeby ten album usłyszało jak najwięcej osób.


Posłuchaj
54:22 Czwórka/Będzie głośno! Antek Sojka "Moimi oczami" 30.09.2022.mp3 Antek Sojka o płycie "Moimi oczami" (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Przed Antkiem koncerty, pierwszy z nich pod koniec października na Dolnym Śląsku.


***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Antek Sojka (kompozytor, producent i realizator dźwięku)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina emisji: 19.15

​aw/pj/kor

Czytaj także

12 cali na godzinę. Dźwiękowe uderzenie Johna Lectera

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 09:23
Pierwsze beaty Johna Lectera mogliśmy usłyszeć już 14 lat temu w małym klubie w Małopolsce. Od tamtego czasu kariera DJ-a bardzo się rozwinęła. Teraz zagra set w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spox za dekami Czwórki - co zagrał? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 18:03
Spox zagrał w "12 calach na godzinę". Artysta ma za sobą ponad 25 lat działalności scenicznej, a dziś związany jest z olbrzymią liczbą projektów muzycznych, artystycznych, teatralnych, radiowych i telewizyjnych.
rozwiń zwiń