Damian Trynkiewicz: poezja pozwala mi definiować siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:23
Damian Trynkiewicz swoją dusze poety odkrył półtora roku temu. Dziś wygrywa poetyckie konkursy. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach i planach.
Audio
  • O swojej poezji, inspiracjach i planach opowiada Damian Trynkiewicz (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Damian Trynkiewicz w studiu
Damian Trynkiewicz w studiuFoto: Renata Żuchowska/Czwórka

ostrowska kunert ewa cygler 2 1200.jpg
Ewa Ostrowska-Kunert: jako artystka żyję w zgodzie ze sobą

Jak mówił w Czwórce Damian Trynkiewicz, poezja nie pomaga w znalezieniu odpowiedzi na pytania o to, jak żyć. - Może być co najwyżej próbą wylania aktualnego stanu emocjonalnego - mówił gość Katarzyny Cygler. - Wiersze jednak cały czas mi towarzyszą. W plecaku zawsze mam kajecik i ołówek - mówił. Damian Trynkiewicz jest także, jak mówi, "trochę muzykiem", grał w różnych zespołach, ostatecznie postanowił jednak skupić się na pisaniu. - Długo kombinowałem z różnymi stylami, było też trochę teatru. Wydaje mi się, że poezja najbardziej precyzyjnie pozwala mi wyrazić, to, co siedzi wewnątrz mnie - mówił gość Czwórki.

O poszukiwaniach własnej drogi, o tym, co sprawiło, że ze wszystkich sztuk na świecie wybrał właśnie poezję, ale także o tym, czy inaczej pisze się wiersze do czytania, a inaczej jako tekst piosenki - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie gość Katarzyny Cygler opowiadał także, czym są slamy i jak bierze się w nich udział. Mówił też o środowisku poetyckim w Warszawie od kuchni, ale także o jego pierwszym wierszu, który bardzo szybko stał się piosenką. Zaprezentował także na żywo jeden ze swoich wierszy. 

W programie także pojawiła się Karolina Lizurej, która poprzez sztukę haftu o miłości. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji "Artystyczny wybieg", 21.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Data emisji: 21.06.2019  

Godzina emisji: 15.06

kd