Aleksy Komorowski - aktorskie wyzwania w Polsce i za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 17:26
Aleksy Komorowski to aktor, ale i przedsiębiorca, który nie obawia się wyjść poza polski rynek - w żadnej z tych branż. - Najważniejsze jest właściwe nastawienie do życia. Chodzi o to, by się nie bać i być ciekawym. Te dwie cechy to klucz do sukcesu - mówił w Czwórce. 
Audio
  • O swojej aktorskiej pasji i pracy, a także o zawodowych planach opowiada Aleksy Komorowski (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ IxMaster

Znamy go z takich seriali jak "Cisza nad rozlewiskiem", czy "Drogi wolności", czy z filmów "Dzień dobry, kocham cię" i brytyjskiego "SuperBob" z 2015 roku. Choć studia zaczynał jako przyszły biznesmen - w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, szybko przeniósł się do stołecznej Akademii Teatralnej. Odbył też kursy w szkole Lee Strasberga w Nowym Jorku, a także w Londynie, bo - jak przyznaje - aktorstwo jest jego wielką pasją. - To przyszło niespodziewanie, mam raczej umysł ścisły. Nie pochodzę z tego "artystycznego świata" i może to przekonało profesorów Akademii, by dali mi szansę - mówił Aleksy Komorowski. - Gdy wyjeżdżałem do zagranicznych szkół wiedziałem, że edukacja jest ważna, ale chciałem pracować, grać. Tam ludzie grają od najmłodszych lat - wspominał. Jak mówił, rola w "SuperBobie" była pierwszą pracą, jaką dostał poza Polską. - To historia o miłości, świetna komedia o superbohaterze, który jest ciamajdą. Moja rola była niewielka, ale samo bycie na planie było dla mnie wspaniałą przygodą - wspominał aktor.

Jak "przebić się" w amerykańskim i brytyjskim showbiznesie? Jak znaleźć tam własnego agenta? I jak dostać się na filmowe plany w Rosji, nie znając języka? Jak ma się do aktorstwa prowadzenie firmy sprzedającej... ogony? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Aktor mówił także o swoich planach na najbliższe miesiące. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji, w której m.in. rozmowa z Joanną Plizgą, absolwentką architektury, która "po godzinach" uprawia grafikę. Tytuł jej pracy dyplomowej obronionej na wydziale architektury na Politechnice Wrocławskiej to "Obrazy zanikającego miasta".

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Aleksy Komorowski

Data emisji: 6.10.2019  

Godzina emisji: 15.13

kd