Chrześcijańska muzyka ma głos i moc

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 09:30
W ostatnim czasie muzyka chrześcijańska sięga po nowe tematy. Pokazuje też, że stare może być nowe, jeśli odczytane jest w nowej formie, choćby muzycznej, jak zrobił to Mate O. na płycie "Pieśni naszych ojców".
Audio
  • Michał Guzek z portalu Chrześijańskiegranie.pl opowiada o najnowszej muzyce chrześcijańskiej (Muzyka Dobrego Słowa/Czwórka)
Chrześcijańska muzyka ma głos i moc
Foto: pixabay.com

Pieśń religijna zmienia się na przestrzeni lat. Michał Guzek z portalu Chrześcijańskiegranie.pl na przykładzie Mate O. pokazuje, jak artyści poszukują brzmień w różnych stylach muzycznych, sięgając i po jazz, i po rocka, a także po folk z całego świata.

- Z prostych brzmień można wydobyć niezwykła harmonię - mówi Michał Guzek. - A wszystko po to, żeby cieszyć się muzyką i uwielbiać Boga - dodaje.

Małgorzata Bartas-Witan i jej gość zauważają, że muzyka chrześcijańska stawia też na nowe tematy, mówi o odpowiedzialności za ojczyznę, patriotyzmie, wartościach rodziny. Próbuje też naprawiać obraz ojca, sięgając po przesłanie papieża Franciszka czy teksty Jana Pawła II. W audycji zdradzamy jakie wyzwania stoją przed ta muzyką dziś.

***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzą: Małgorzata Bartas-Witan

Gość: Michał Guzek (portal Chrześijańskiegranie.pl) 

Data emisji: 04.09.2016

Godzina emisji: 22.05

pj

Czytaj także

Hiob: jaram się życiem w czystości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 15:50
- Pan Bóg posługuje się każdym gatunkiem muzyki, a hip-hop jest świetnym nośnikiem treści – opowiada raper Hiob.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najświętsza Maryja Panna. "Źródło mojego natchnienia"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 16:00
- To, co mnie fascynuje w Maryi, to to, że zawierzyła Bogu bez względu na wszystko. Ja też doświadczyłam jego miłości, dlatego postanowiłam dla niego śpiewać - opowiada Gosia Hutek, wokalistka jazzowa i kompozytorka.
rozwiń zwiń