Kobieta - spoczynek dla Ducha. Świętego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 21:00
Oblubienica Ducha świętego - Matka Syna Bożego i Matka Kościoła. Wielkie tajemnice wiary…
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

U nas w prostej i konkretnej odsłonie „30 scen z życia Maryi”.  Spotkanie z Anetą Liberacką ze Stacji 7, autorką książki zawierającej współczesne historie kobiet ‘odbijających’  w sobie życie Matki Bożej. W oprawie muzycznej godnej i prostej, jak ONA, m.in. piosenki z cyklu "(Nie tylko) Majowe za firanką" zainicjowanego przez Anię Szaję, o którym autorka tak pisze:

Zaczęło się zwyczajnie. Od rozmowy przyjaciółek. Ania zadzwoniła do Natalii z prostym pytaniem: “Wpadniesz do mnie? Zagrałabym z tobą dla Maryi przy mojej domowej kapliczce. Tej wiesz – przy kuchni. Twoje pianino i mój głos. Wchodzisz?”. Spotkały się trzy razy. Chciały by wszystko zabrzmiało jak szepty do ucha Mamy. Zagrały bez spiny i efektów specjalnych, szczerze, do rytmu serca – na nagraniach słychać przejeżdżające samochody, alarmy, oddechy, odkurzacz sąsiadów, szelest kartek… łącznie udało im się nagrać 12 pieśni. 12 tęsknot za miłością, niebem, przebaczeniem, ale i zwykłym spacerem daleko za granice kwarantanny. Potem pojawiły się teledyski. Jeden, drugi... dwunasty... Do pomysłu Ani dołączyły się kolejne osoby – Lidia i Marcin Pospieszalscy, Przemek Kleczkowski, Kasia Bogusz i Joachim Mencel. Żeby łatwiej było włączyć się w modlitwę, przygotowaliśmy mały śpiewnik z dodatkowymi westchnieniami do nieba i pełną treścią Litanii do Królowej blokowisk.  

Tak powstał cykl "(Nie tylko) Majowe za firanką" - modlitewna playlista na ostatniej majowej prostej - między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha św., ale także między kolacją a zaśnięciem, między prasowaniem a ulubionym serialem, między budzikiem a porannym pośpiechem popijanym kawą. 52 minuty czułych nut i słów w małym pokoiku z odgłosami ulic, westchnieniami i tęsknotą za zwykłym spacerem i jeszcze zwyklejszą miłością.

"Zaprośmy Maryję na ostatnią prostą każdej decyzji, każdego wydarzenia i każdej modlitwy. Jej Amen zawsze rodzi Jezusa".

Link do playlisty:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9uXgMsPOQPmV9VOzymFlccb3puMt5Mcw

 

Link do śpiewnika:

https://mostdonieba.pl/wp-content/uploads/2020/05/Nie-tylko-Majowe-za-firanką-modlitewny-śpiewnik-small.pdf


***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzi: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 31.05.2020

Godz. emisji: 20.05