Nie żyje Krzysztof Krawczyk. "Pozostanie ikoną dla wielu pokoleń"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 17:25
Mimo że zaczynał w latach 60., ​był ikoną dla wielu pokoleń. Krzysztof Krawczyk pozostawił swoją twórczość na zawsze tym, którzy go kochali. Wybitny artysta zmarł w wieku 74 lat.
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Krzysztof Krawczyk, ikona polskiej sceny muzycznej, był nie tylko idolem słuchaczy swojego pokolenia, ale także współczesnej polskiej młodzieży. Gwiazdor królował w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, ale również młodzi widzieli w nim wielkiego artystę. - Dziękujemy panu Krzysztofowi za to, że był z nami i śpiewał, a jego utwory dały nam wiele radości. Pozostanie zarówno w naszych sercach, jak i playlistach w naszych odtwarzaczach - mówił Michał Pasek z Młodzieżowego Zrzeszenia Fanów Artysty Krawczykonators. - Nawet najpiękniejszy rejs musi mieć kiedyś swój koniec - powiedział. 

Posłuchaj
01:53 _PR4_AAC 2021_04_05-19-00-29.mp3 "Krzysztof Krawczyk pozostanie w naszej pamięci" - materiał Szymona Jaworskiego (Wiadomości Radiowej Czwórki) 

Krzysztof Krawczyk, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Zadebiutował w 1963 roku w grupie Trubadurzy, karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. Wylansował wiele przebojów, m.in. "Jak minął dzień", "Parostatek", a także "Pamiętam Ciebie z tamtych lat". Koncertował w Polsce, Europie i poza ich granicami, także w USA. Nagrał dziesiątki płyt. W 2004 roku wraz z pozostałymi członkami grupy Trubadurzy został odznaczony przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi. 

Posłuchaj
00:56 _PR4_AAC 2021_04_05-18-00-49.mp3 Krzysztof Krawczyk nie żyje (Wiadomości Radiowej Czwórki) 

Wokalista trafił do szpitala z powodu koronawirusa we wtorek 23 marca. Święta udało mu się jednak spędzić we własnym domu, o czym poinformował na swoim Facebooku. Wiadomość o jego śmierci przekazał Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel artysty. 

Zmarł KRZYSZTOF KRAWCZYK R.I.P.

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

"Zmarł Krzysztof Krawczyk, jeden z najwybitniejszych głosów w historii polskiej muzyki. RIP" - napisano na profilu agencji STX Music Solutions.

Zmarł Krzysztof Krawczyk, jeden z najwybitniejszych głosów w historii polskiej muzyki. RIP. Nasz playlista Jego...

Opublikowany przez STX Music Solutions Poniedziałek, 5 kwietnia 2021
Artysta miał 74 lata.

jbt


Czytaj także

Zmarł Zygmunt Malanowicz. Aktor znany m.in. z filmu "Nóż w wodzie" miał 83 lata

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 16:22
W wieku 83 lat zmarł Zygmunt Malanowicz, aktor, reżyser, scenarzysta. O śmierci artysty poinformował Teatr Nowy w Warszawie.
rozwiń zwiń