Eko-Światowe Dni Młodzieży. "Wspólnie ratujmy Ziemię"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:45
- Chodzi nam o to, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i zrobić "raban ekologiczny" - mówiła Renata Łukaszewicz z Światowego Ruchu Katolików Na Rzecz Ochrony Klimatu.
Audio
  • Światowe Dni Młodzieży - co dzieje się na bieżąco w Krakowie? (Raban w Czwórce)
  • Papież w Krakowie. Emocje po spotkaniu z Franciszkiem (Raban w Czwórce)
  • Rozmowa z Moniką Matus i Renatą Łukaszewicz (Raban w Czwórce)
  • Gastronomia, logistyka - co musisz wiedzieć, jeśli chcesz odwiedzić Kraków podczas SDM? Mówią wolontariusze cz. 1. (Raban w Czwórce)
  • Gastronomia, logistyka - co musisz wiedzieć, jeśli chcesz odwiedzić Kraków podczas SDM? Mówią wolontariusze cz. 2. (Raban w Czwórce)
  • Wydarzenia sportowe podczas ŚDM - Copa Catolica (Raban w Czwórce)
  • Jak dotrzeć na wydarzenia ostatnich dni ŚDM? (Raban w Czwórce)
Zanim dotarł na Jasną Górę witał się z wiernymi, do Pałacu Biskupów pojechał zwykłym samochodem osobowym, a z Polakami witał się w ich ojczystym języku. Jak papież Franciszek spędza czas w Krakowie - o tym także mówiliśmy w Czwórce. Na zdjęciu Papież Franciszek w papamobile przejeżdża między wiernymi zgromadzonymi na Jasnej Górze
Zanim dotarł na Jasną Górę witał się z wiernymi, do Pałacu Biskupów pojechał zwykłym samochodem osobowym, a z Polakami witał się w ich ojczystym języku. Jak papież Franciszek spędza czas w Krakowie - o tym także mówiliśmy w Czwórce. Na zdjęciu Papież Franciszek w papamobile przejeżdża między wiernymi zgromadzonymi na Jasnej GórzeFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak przekonywały ekspertki Czwórki Renata Łukaszewicz i Monika Matus - na świecie panuje ekologiczny kryzys, dlatego zgodnie ze słowami papieża Franciszka, należy pochylić się nad tym problemem. - O nawróceniu ekologicznym mówił już Jan Paweł II. Dziś encyklika Franciszka, poświęcona tym zagadnieniom trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców. Napisana została nie tylko do katolików, ale do wszystkich ludzi dobrej woli - mówią w Czwórce ekolożki. Opowiadają także, jak na co dzień katolickie organizacje działają na rzecz ratowania Ziemi i jak "od kuchni" wygląda współpraca między wspólnotami różnych wyznań z całego świata w tym celu.

Zobacz także: Światowe Dni Młodzieży w Czwórce >>>

W programie sprawdzaliśmy także, jak czas w Krakowie spędza sam papież Franciszek, ale także rozmawialiśmy z wiernymi, którzy opowiadali o wyjątkowej atmosferze panującej na krakowskim rynku.

ZOBACZ TAKŻE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - SERWIS SPECJALNY <<<

***

Tytuł audycji: Raban w Czwórce

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 11.05

kd

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak promować Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 11:46
Pielgrzymów w Polsce zachwycają m.in…. skanseny. - Ważne jest, by naszą duchowość i religię pokazać w szerszym aspekcie - kulturowym. My zresztą nie musimy specjalnie jej komunikować. Ona i tak moim zdaniem pozostanie w sercach pielgrzymów - mówił ks. Marcin Bielicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Raban w Czwórce" - nowa audycja na ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 09:09
Relacje ze spotkań z papieżem, rozmowy z pielgrzymami, wywiady z wolontariuszami - wszystko to w specjalnej audycji z ŚDM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków na chwilę przed inauguracją ŚDM. Co się działo?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:21
Eventy, happeningi, koncerty i msze - to wszystko czekało pielgrzymów przybywających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. - Jesteśmy dobrze przygotowani, choć cały czas pracujemy - mówi Ewa Korbut z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
rozwiń zwiń