Dwudziestka z hip-hopu. Dwa światy w jednej książce

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 11:00
- W tej książce chcieliśmy połączyć dwa światy: tych, którzy są bardziej na świeczniku, jak Pezet i Łona. A z drugiej strony np. Ania Wójcik czy Rafał Grobel, nazwiska, które przeciętnym słuchaczom niewiele mówią, ale mają swój wkład w to jak ta scena się rozwijała i rozwija - mówią autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy".
Audio
  • Jacek Baliński, Bartek Strowski i Maciej Bogucki, autorzy publikacji "To nie jest hip-hop. Rozmowy" opowiadają o swojej książce (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Pezet. Zdjęcie wykonane do publikacji To nie jest hip-hop. Rozmowy
Pezet. Zdjęcie wykonane do publikacji "To nie jest hip-hop. Rozmowy"Foto: mat.pras./fot. Maciej Bogucki

- Początki powstania tej książki datujemy sobie na wczesną wiosnę 2016, czyli dwa lata już minęły. Pomysł był mój, żeby to miało taką formę - zdradza Jacek Baliński. - Maciej był blisko tego projektu od jego narodzin. Jego autorstwa są prawie wszystkie zdjęcia w książce. Pomagał też od strony koncepcyjno-realizacyjnej. Bartka zaś zaangażowałem trochę później, w zeszłym roku, 8 z 20 wywiadów jest jego autorstwa - dodaje. 

Goście Kamila Jasieńskiego podkreślają, że praca nad wywiadami była stale konsultowana. Bartek Strowski zdradza, że Jacek, jako redaktor prowadzący czuwał nad każdym aspektem, choć pozostawiał mu swobodę w dobieraniu tematów czy prowadzeniu wątków. Maciej Bogucki podkreśla pełną dowolność jaką miał w robieniu zdjęć, wyboru tych robionych bez szablonu, niepozowanych. 

Jaki był klucz doboru artystów? Czy wpływał na to gust muzyczny autorów książki? Czy ktoś odmówił udziału w tym przedsięwzięciu? I jaką pracę wykonali rozmówcy autorów? O tym w nagraniu audycji. W rozmowie w "Pierwsze słyszę" zdradzamy jak w "To nie jest hip-hop. Rozmowy" zaangażował się Czwórkowy prowadzący RAU. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jacek Baliński, Bartek Strowski, Maciej Bogucki (autorzy publikacji "To nie jest hip-hop. Rozmowy")

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 8.15

pj/kd

Czytaj także

Jakub Wons rymuje. Jakim byłby raperem?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 08:50
W kolejnej odłonie naszego cykl "Rap na serio" z hip-hopową klasyką mierzy się popularny aktor Jakub Wons.
rozwiń zwiń