Stowarzyszenie Spożywo. "Żeby jadło się lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 15:00
"Skąd się biorą zdrowi ludzie" to niezwykły poradnik żywieniowy, który chce wydać Stowarzyszenie Spożywo. - Chcemy nauczyć ludzi jak podchodzić do jedzenia z dobrym nastawieniem - wyjaśnia Przemysław Mijal ze Stowarzyszenia Spożywo.
Audio
  • Skąd się biorą zdrowi ludzie? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/racorn

Czytaj także
marta dymek piotr firan 1200.JPG
Marta Dymek: wegetarianizm pozwala znaleźć nowe ulubione smaki

Stowarzyszenie chce łączyć ludzi, którzy studiują dietetykę oraz kierunki pokrewne z akademicką społecznością, by wspólnie tworzyć projekty żywieniowe łatwe do zrozumienia dla zwykłych ludzi. Wynikiem tej współpracy są artykuły, które można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz poradnik żywieniowy "Skąd się biorą zdrowi ludzie". - Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi, ale nadal jest sporo elementów diety, które sprawiają nam problemy - przekonuje Mijal.  


Czytaj także
kobieta owoce uroda 1200.jpg
Dieta mięsna kontra weganizm. Co wybrać?

Jak podkreśla gość Czwórki poradnik ma edukować czytelników w zakresie zdrowego odżywiania - począwszy od planowania posiłków i różnorodną dietę, poprzez czytanie etykiet i mądre wybory zakupowe, techniki kulinarne, które zachowują jak najwięcej składników odżywczych, aż po praktyczne wskazówki i porady na temat komponowania menu i zapotrzebowania na składniki odżywcze. Więc skąd się biorą zdrowi ludzie?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamila Dębczak

Gość: Przemysław Mijal (twórca Stowarzyszenia Spożywo)

Data emisji: 7.06.2018

Godzina emisji: 8.16

kul/kd

Czytaj także

Astrodietetyka. Dieta zależy od znaku zodiaku?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 13:15
- Wydaje nam się, że dieta to wybór, którego dokonujemy nieświadomie, tymczasem planety mają wpływ na nasz sposób odżywiania się i kondycję - mówiła Anna Tomczyk.
rozwiń zwiń