Algorytm pomoże ci dobrać sprzęt RTV AGD

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 15:50
Ich projekt ma na celu pomoc każdej osobie korzystającej z internetowych zakupów w doborze jak najlepszego, najbardziej dostosowanego do jej potrzeb sprzętu RTV AGD. Bez zgłębiania parametrów technicznych danego sprzętu, bez oglądania zbędnych reklam.
Audio
  • Jak działa Dobierajka i do kogo skierowana jest ta strona? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mariyaermolaeva/Shutterstock.com

"Dobierajka" to projekt Mariusza i Michała, którzy z dnia na dzień rzucili pracę na etatach i stworzyli poradnikowy portal. - Została stworzona, by każdy z nas, nie posiadając odpowiedniej wiedzy technicznej, mógł dowiedzieć się wszystkiego o parametrach danego sprzętu bezpośrednio i w zaciszu domowym - mówił współzałożyciel projektu Mariusz Midzio. - To przeniesienie rozmowy, którą przeprowadzilibyśmy z doradcą w sklepie do internetu. Sprzedawca w bezpośredniej rozmowie mógłby nam coś sugerować, tu tego nie ma - są czyste informacje.

Na portalu nie znajdziemy reklam sprzętu, a jego założyciele szczycą się, że nie współpracują z żadnym z producentów, co mogłoby obniżyć ich wiarygodność. Jak działają algorytmy, które pomagają nam dobrać właściwy sprzęt na Dobierajce i w jaki sposób wyszukują sprzęt, który najlepiej odpowiadają kryteriom klienta? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Mariusz Midzio (Dobierajka.pl)

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 8.15

kd