Polskie Radio
Section05
sprzęt

Latający Jeep? Projekt z czasów II wojny światowej

Podczas II Wojny Światowej, innowacyjne pomysły i wynalazki były kluczowe w walce z przeciwnikiem. Jednym z takich wynalazków był latający jeep, który mógł szybko wyłonić zwycięzców i przegranych i odmienić karty historii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 wojsko USA armia II wojna światowa jeep sprzęt samolot

Drugie życie przedmiotów. Czy naprawa jest lepsza od wymiany?

Naprawiaj, nie wyrzucaj. Niby proste hasło, ale jakże trudne do zrealizowania w XXI w. Zarówno przez tempo naszego życia jak i produkcji gospodarczej, bardzo często decydujemy się za zakup nowego tostera, mikrofalówki czy innego urządzenia, kiedy się popsuje. Nie musi tak jednak być, a grono ludzi, którzy starają się naprawiać zamiast wyrzucać, jest zaskakująco szerokie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Raf Uzar Bartosz Bielecki rtv sprzęt

Premier Morawiecki: inwestujemy w polski przemysł obronny

Rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w polski przemysł obronny i wyposaża Wojsko Polskie w najnowocześniejszą broń polskiej produkcji - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, podając przykłady produktów polskiej zbrojeniówki zamówionych dla Sił Zbrojnych RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość rząd Mateusza Morawieckiego wojsko bezpieczeństwo wojna 2023 Leopard Patriot sprzęt GOSPODARKA

Zatrudnieni będą otrzymywać dodatek za dojazd do pracy rowerem: 1,27 zł za kilometr

Od 1 maja każdy pracownik prywatnej belgijskiej firmy będzie miał prawo ubiegać się o dodatek za dojazd do pracy rowerem - wynika z porozumienia związków zawodowych i organizacji pracodawców. Dodatek ma wynosić 27 centów za przejechany kilometr.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower zima warsztat sprzęt naprawa

Szef Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa: dostawa czołgów na Ukrainę to "moralny obowiązek"

- Kiedy widzimy, jakie straszne cierpienia wyrządzają Rosjanie na okupowanych terytoriach, to w kwestii czołgów istnieje również moralny obowiązek - oświadczył szef Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Christoph Heusgen. Wezwał Niemcy do odegrania wiodącej roli w dostawach czołgów dla Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa sprzęt wojsko Leopard wojna na Ukrainie wojna 2023 Niemcy

Koalicja państw chcących przekazać Leopardy Ukrainie. Müller: liczymy, że Niemcy się przyłączą

- Liczymy, że Niemcy ostatecznie przychylą się do koalicji państw chcącej przekazać czołgi Leopard Ukrainie. Zmieniły już zdanie w sprawie Patriotów i innego sprzętu. W tej chwili budujemy taką koalicję, formalności będziemy realizować, gdy będzie ona gotowa - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Leopard wojna na Ukrainie wojna 2023 sprzęt rząd Mateusza Morawieckiego pomoc

Jak zabezpieczyć rower przed zimą?

Sezon powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze kilka jesiennych wypraw, ale to już kwestia dni, kiedy większość z nas pożegna się z rowerem na kilka miesięcy. Co zatem powinniśmy zrobić, aby nasz sprzęt przezimował w dobrej kondycji?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower zima warsztat sprzęt naprawa

PORADNIK Klasa energetyczna sprzętu domowego. Podpowiadamy, jak ją sprawdzić i wybrać, by płacić mniej za prąd

W dobie kryzysu energetycznego oraz rosnącej inflacji wywołanej przez agresję Rosji na Ukrainie, coraz więcej osób szuka możliwości oszczędzania. Z uwagi na rosnące ceny energii, warto pochylić się nad własnym sprzętem RTV i AGD, który służby nam w codziennym życiu. Czym jest klasa energetyczna, jak ją odczytać i czy kierować się nią przy zakupie nowego sprzętu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo energia oszczędzanie sprzęt prąd dom oszczędzanie energii

Targi zbrojeniowe w Kielcach. Szef MON: Polska wzmacnia swój potencjał obronny

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że 30. międzynarodowe targi zbrojeniowe cieszą się olbrzymią popularnością. Szef MON zainaugurował Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, w którym uczestniczy kilkuset wystawców z 30 państw. Przyznał, że "tak duże zainteresowanie tegorocznym MSPO jest związane z sytuacją geopolityczną, z atakiem rosyjskim na Ukrainę", ale ocenił też, że duże zainteresowanie "wiąże się także z postawą polskich władz".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kielce targi wojsko sprzęt broń Ministerstwo Obrony Narodowej

Borsuki dla polskiej armii. Prezes PGZ: w przyszłym roku prawdopodobnie ruszy seryjna produkcja

- Trwa produkcja kolejnych czterech Borsuków, egzemplarzy prototypowych, które w przyszłym roku trafią do polskich żołnierzy i będą poddawane intensywnym testom [...] Mam nadzieję, że również przyszły rok to już będzie produkcja seryjna tego sprzętu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie wojsko armia sprzęt