Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:22
Sześć dni muzyki, 67 wykonawców i imprezy na otwartej przestrzeni. Zakończyła się 11. odsłona Up To Date Festival w Białymstoku. - Na tym festiwalu to muzyka jest górą - mówiła szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska.
Up To Date Festival 2020
Up To Date Festival 2020Foto: Radek Kamiński

Jak tłumaczyła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska, to impreza, podczas której "muzyka jest najważniejsza". - Dla nas wszystkich to oczywiście bardzo trudny czas, ale dla ludzi, którzy żyją sztuką i ze sztuki - i dla nich kontakt z odbiorcami tej sztuki jest z każdym dniem coraz bardziej utrudniony - takie wydarzenia, jak Up To Date, są bezcenne - tłumaczyła Hanna Dołęgowska. - Warto bardzo docenić rolę organizatorów, bo duży nacisk został położony na to, by było tu bezpiecznie - podkreślała.  

Spośród blisko 60 artystów sceny elektronicznej i hip-hopowej, dziesięciu muzyków reprezentujących najciekawsze trendy w młodej polskiej muzyce zagrało na Czwartej Scenie Czwórki. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku od 3 do 5 września wystąpiły znakomite gwiazdy. Występy artystów: Święty Bass, Rasmentalism i znanego z Czwórkowej anteny DJ Berta już za nami. Zobaczcie je online: Up To Date. Czwarta Scena Czwórki - tak gramy w Białymstoku!  

W piątek bawiliśmy się tak: Up To Date. Czwarta Scena Czwórki - kolejny dzień w Białymstoku! 

- Najważniejsza jest atmosfera - mówiła jedna z uczestniczek. - Świetny lineup - komentował inny gość imprezy. Niektórzy doceniali wysiłek organizatorów, dzięki któremu zachowane zostały wszelkie środki antycovidowych ostrożności. - Dobrze, że wciąż mamy szansę - nawet w ten sposób - ale jednak razem, odbierać kulturę. Jest mniej hucznie, bardziej kameralnie, ale wciąż jest tak, jak być powinno. Jest dobry sound, jest wierna, zaangażowana, uptodate’owa publiczność - mówił Jędrzej Dondziło, organizator wydarzenia.

Zobacz także:

A jak tłumaczył tuż po swoim koncercie Marcin "Harper" Hubert, dziennikarz muzyczny Czwórki, który podczas Festiwalu pełnił rolę DJ-a i wystąpił na Czwartej Scenie Czwórki, wszystko świetnie się udało. - Założyłem sobie, że będę rave’ował, i to się udało - mówił Harper.

***

Tytuł audycji: Czwórka na Up To Date Festival

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 07.09.2020

Godzina emisji: 07.15

kd

Czytaj także

Duel. Mroczne techno w najlepszym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 14:06
W ramach halloweenowej imprezy Duel w warszawskim klubie M25 pojawi się śmietanka DJ-ów. Zagoszczą m.in. szwedzka artystka SPFDJ, Będzie dużo ciężkiego i mrocznego techno, a wydarzenie odbywa się pod Czwórkowym patronatem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń