Kredyt studencki przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 17:14
Za chwilę rok akademicki. Już teraz warto pomyśleć o finansowaniu studiów i zadbać o swoje fundusze.  
Kredyty dla studentów. Zdjęcie ilustracyjne
Kredyty dla studentów. Zdjęcie ilustracyjneFoto: AN NGUYEN/Shutterstock.com

Zdalne, czy też stacjonarne - studia pochłaniają zawsze dużo pieniędzy. Trzeba zainwestować w pomoce naukowe, a przyjezdni muszą wynająć pokój i utrzymać się w obcym mieście. W sfinansowaniu studiów pomoże kredyt.


Posłuchaj

03:05 _PR4_kredyt_stud_ 2020_09_15.mp3 O kredycie studenckim rozmawiamy z analitykiem finansowym Bartkiem Turkiem (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Kredyt studencki można otrzymywać maksymalnie przez 6 lat studiów, doktoranci zaś dodatkowo przez kolejne 4 lata. Wniosek o kredyt można złożyć zanim zostaniemy wpisani na listę studentów. Jednak, żeby otrzymać pieniądze, trzeba będzie udowodnić, że się studentem zostało.

Czytaj także:

Chcąc uzyskać kredyt, trzeba złożyć wniosek kredytowy, zaświadczenie o przyjęciu na studia, oświadczenie o dochodach i poręczenie.

- Pieniądze można otrzymywać przez 10 miesięcy w roku, w czasie kiedy są prowadzone zajęcia. Kwota kredytu wynosi od 400 do 1000 zł. miesięcznie. Maksymalny wiek dla studenta to 30, a dla doktoranta 35 lat, zaś dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 3.000 zł netto - mówi analityk finansowy Bartek Turek.

Tani kredyt

Nowością jest to, że o kredyt studencki można się ubiegać cały rok. Wnioski można składać również przez internet w formie elektronicznej. Po zakończeniu studiów mamy 2 lata na rozpoczęcie spłaty kredytu.

- Kredyty studenckie są naprawdę tanie, to reguluje ustawa. Ich oprocentowanie wynosi 0,5 promila. Tak, żeby zobrazować - opłata  przy kredycie 60.000 zł. wynosiłoby ok. 2,75 zł. miesięcznie - tłumaczy gość audycji.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zostaniemy wyrzuceni ze studiów kredyt studencki może być nam wypowiedziany.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 7.15

aw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak