"Zorro The Chronicles". Legenda powraca w komputerowym świecie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 11:41
O polskich twórcach gier komputerowych znów robi się głośno. Tym razem za sprawą gry przygodowej "Zorro The Chronicles", opracowanej na podstawie serii filmów animowanych z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów na świecie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Gorodenkoff

shutterstock gaming gra komputer pizza 1200.jpg
Studiuj e-sport. Studia pełne gier wideo?

Gracze będą mogli wcielić się w tytułowego Zorro lub jego siostrę Ines. - "Zorro The Chronicles" to gra nastawiona na dobry humor i zabawę, a ludzie, którzy stoją za deweloperką wcześniej pracowali nad "Assassin's Creed" - podkreślał Wojciech Kaszycki z Zorro z BTC Studios S.A, w którym powstawała gra. - Tu liczy się więc przygoda, a coś dla siebie znajdą miłośnicy "Spidermana" czy "Batmana". Całość można przejść na dwa sposoby - jako Zorro albo jako Ines, która ma inne cechy. 

Czytaj także:

"Zorro The Chronicles" to skradanka. - Gra umożliwia walkę otwartą albo z ukrycia. Musieliśmy więc wypracować bardzo wiele ciosów specjalnych i tricków, by akcja była ciekawa, i by przyjemnie się grało - mówił gość Czwórki. - Adresatami są młodsi gracze, granicą wieku jest 13-14 lat, choć oczywiście starsi także mogą się przy niej dobrze bawić, bo gra pozbawiona jest przemocy. Nie ma tu krwi, a nawet walki przedstawione są w sposób humorystyczny - podkreślał Wojciech Kaszycki. 


Gra, która ukazać się ma jeszcze w tym roku, może być pierwszym na świecie tytułem oferowanym w formie kolekcjonerskich kodów, czyli tokenów. - To tzw. cyfrowe świadectwo posiadania. Chcemy wydać wersje kolekcjonerskie, do których dostęp możliwy będzie dzięki tym tokenom, a także sprzedaż "klasycznych" tokenów - mówił gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Wojciech Kaszycki (Zorro z BTC Studios S.A)

Data emisji: 31.05.2021

Godzina emisji: 08.15

kd