Lubisz horrory? Splat!FilmFest szuka wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 14:07
- W tym roku festiwal troszkę się rozrósł i gramy aż w trzech miastach: Lublinie, Warszawie i Wrocławiu, więc potrzebujemy pomocy - mówi Monika Stolat, dyrektor Splat!FilmFest.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lassedesignen

żeby nie było śladów pap 1200.jpg
Festiwal Filmowy w Wenecji: polski slow burner i "Diuna" w kawałkach

Praca wolontariuszy polegać będzie, jak przekonywała gość Czwórki na "działaniach organizacyjnych". - Wszystko się może wydarzyć, ale będą to m.in. prace biurowe, punkty informacyjne. Można będzie realizować się przy social mediach, potrzebna będzie opieka nad gośćmi, tworzenie dokumentacji fotograficznej, materiałów graficznych czy praca przy promocji - wyliczała Monika Stolat. Jak podkreślała praca wolontariuszy trwać będzie od początku listopada do końca festiwalu. - Pierwszy raz znajdziemy się we Wrocławiu w kinie Nowe Horyzonty, a poza tym tradycyjnie będziemy w Warszawie - tym razem w Muranowie i Lublinie w CSK/Centrum Spotkania Kultur - mówiła gość Czwórki. 

Posłuchaj
07:01 czwórka splat 2021_10_22-07-15-54.mp3 O Splat!FilmFest - International Fantastic Film Festival opowiada Monika Stolat (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

Jak opowiadała, wolontariat podczas tegorocznego Splat!FilmFest to gratka dla fanów dobrego kina z takich gatunków jak horrory, thrillery, science-fiction czy fantasy. - Kino gatunkowe jest naszą wielką pasją. Poza tym lubimy o nim rozmawiać i dzielić się wiedzą. Staramy się zachować adekwatną do wydarzenia atmosferę w kinach, więc leje się czasem krew, sztuczna oczywiście. Bywa więc i strasznie i śmiesznie - mówiła Monika Stolat.

Czytaj także:

W tym roku odbędzie się już siódma odsłona wydarzenia. - Stawiamy na różnorodność filmów wewnątrz gatunków, którymi operujemy - podkreślała Monika Stolat. - Choć z roku na rok zdarzają się filmy coraz bardziej szokujące i straszne, pojawiają się jednak w horrorach czy thrillerach wspólne już od jakiegoś czasu motywy. Modny jest m.in. temat rodziny jako traumy, pułapki, i w tym roku będzie się on pojawiał dość często - opowiadała gość Czwórki. 

Czytaj także:

Splat!FilmFest - International Fantastic Film Festival w 2021 roku odbywa się od 17 listopada do 19 grudnia. Przed festiwalem tradycyjnie odbędzie się specjalna "rozgrzewka". - Zapraszamy do Lublina, gdzie pokażemy m.in. film "Hotel Posejdon". Rzecz dzieje się oczywiście w mrocznym i niepokojącym hotelu - opowiadała gość Czwórki. - Będzie krwawo i jednocześnie bardzo dziwnie. A dla tych, którzy nie mogą wybrać się do jednego z trzech festiwalowych miast, część repertuaru pojawi się w sieci. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Gosia Jakubowska Szymon Jaworski

Gość: Monika Stolat (dyrektor Splat!FilmFest) 

Data emisji: 22.10.2021

Godzina emisji: 7.18

kd