Splat!FilmFest 2022. Od "Terrifier 2" po "Obróbkę skrawaniem" - będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 14:47
Splat!FilmFest to festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. - Będą to z pewnością filmy, o których trudno zapomnieć - mówiła w Czwórce dyrektor tego wydarzenia Magdalena Stolat.
SplatFilmFest to najlepsze kino gatunkowe pokazywane aż w ośmiu kategoriach
Splat!FilmFest to najlepsze kino gatunkowe pokazywane aż w ośmiu kategoriachFoto: Shutterstock.com/Kiselev Andrey Valerevich

Przed nami już ósma odsłona Splat!FilmFest. W programie same rarytasy - horrory, thrillery, czarne komedie, filmy s-f i fantasy, których nie można obejrzeć na żadnym innym przeglądzie w Polsce i nie mają dystrybucji kinowej. - Filmy straszne i krwawe to coś, co bardzo lubimy i co nas wyróżnia. Jeśli więc ktoś szuka w kinie takich emocji i czegoś innego niż zwykle, to ta impreza jest waśnie dla niego - podkreślała Magdalena Stolat, dyrektor Splat!FilmFest. 

Czwórka objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

W programie, oprócz "tradycyjnych" przedstawicieli kina grozy znajdą się także produkcje zarówno "obrzydliwe", jak "naprawdę hardkorowe". - Część naszych filmów adresowana jest wyłącznie do widzów pełnoletnich, o mocnych nerwach i żołądkach - ostrzegała gość Czwórki. 

Tegoroczna odsłona rozpocznie się 26 października i potrwa we Wrocławiu i Warszawie do 30 października. 3 listopada zacznie się festiwal online. Będzie można obejrzeć m.in. pierwszego - według twórców - polskiego przedstawiciela gore, obraz "Obróbka skrawaniem, czyli bardzo krótki film o miłości". To gratka dla "wszystkich miłośników bezpretensjonalnej zabawy przemocą, oraz krwi tryskającej w cztery strony świata", z humorem "a'la wczesny Peter Jackson". - Pokażemy go w sekcji "Kultowe". To film specyficznie romantyczny, bo naprawdę opowiada o miłości - dosłownie - dozgonnej. Mamy tu bal maturalny, studenta technikum i klimat początku tego wieku, a cała produkcja kosztowała podobno 200 złotych - zachęcała Magdalena Stolat. 

Plakat Splat!FilmFest 2022 Plakat Splat!FilmFest 2022

Sprawdź także:

Furorę wśród widzów festiwalu robi m.in. amerykańska produkcja w reżyserii Damiena Leonego pt. "Terrifier 2" - którą organizatorzy pokażą w ramach kategorii "Strach i terror". To nie jest obraz "dla ludzi o słabych nerwach, ani niedzielnych widzów horrorów", a "stężenie koszmaru i gore rośnie tu z minuty na minutę". To brutalna historia o morderczym klaunie. - Podczas pokazu ludzie mdleli, wymiotowali i wychodzili z sali kinowej, dlatego dziś produkcja ta wzbudza ogromne zainteresowanie. Widziałam ten film i gorąco go polecam - mówiła gość Czwórki. 

Posłuchaj
12:22 2022_10_20 08_07_09_PR4_Pierwsze_slysze splat.mp3 Na Splat!FilmFest 2022 zaprasza Magdalena Stolat (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

W tym roku po raz pierwszy podczas SplatFilm Fest pojawi się kategoria "Najlepsze z najgorszych". Zobaczymy tu m.in. trzecią część serii "Ptakodemia" Jamesa Nguyena, czyli "Morskiego orła". - Ten obraz pojawi się tu głównie ze względu na bardzo słabe efekty specjalne. Tytułowe ptaki chyba są gifami, i ostatecznie jest to tak złe, że oglądanie sprawia przyjemność i daje satysfakcję - podkreślała gość Czwórki. 

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Magdalena Stolat (dyrektor Splat!FilmFest)

Data emisji: 20.10.2022

Godzina emisji: 8.15

kd