Splat!FilmFest. Różnorodność w kinie grozy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:25
- Na Splat!FilmFest kategorię kina grozy traktujemy trochę jak duży worek. Są tu nie tylko filmy, które straszą ale także takie, które obrzydzają - mówiła w rozmowie z Kasią Dydo Monika Stolat, dyrektorka artystyczna Splat!FilmFest. Czy Polska jest mocna w horrorach?
Audio
  • Monika Stolat, dyrektorka artystyczna Spat!FilmFest, zapowiada 3. edycję festiwalu (Stacja Kultura/Czwórka)
Dlaczego lubimy się bać w kinie? (zdjęcie ilustracyjne)
Dlaczego lubimy się bać w kinie? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Zoriana Zaitseva/Shutterstock.com
Sprawdź też:
david lynch 1200.jpg
Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

- To nie jest nasza mocna strona. Do tej pory nie mieliśmy żadnego pełnometrażowego, polskiego filmu grozy. Było jednak w polskim kinie trochę mroku, na przykład w filmach Andrzeja Żuławskiego i Wojtka Smarzowskiego - przekonywała Monika Stolat. - Sytuacja ma się trochę inaczej w przypadku filmów krótkometrażowych - dodała.

Odbywający się we wrześniu w Lublinie Splat!FilmFest, Międzynarodowy Festiwal Kina Grozy, to, jak tłumaczyła Monika Stolat, prawdopodobnie jedyna tego rodzaju impreza w Polsce. Do końca czerwca organizatorzy tego wydarzenia czekają na zgłoszenia filmów, które wejdą do festiwalowego programu. - Będzie dużo polskich premier. Będą też kultowe, klasyczne horrory na dużym ekranie, a także osobliwe wykłady i spotkania z twórcami - zdradzała dyrektorka Splat!FilmFest.

A czy wydarzenie to jest również okazją do odkrywania nowych talentów kina grozy i jak wyglądały jego poprzednie edycje? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Stolat (dyrektorka artystyczna Splat!FilmFest)

Data emisji: 30.05.2017

Godzina emisji: 11.16

jsz

Czytaj także

Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 14:36
Po "Galeriankach" mówiła, że więcej nie zrobi filmu o nastolatkach, podobnie było po "Bejbi blues", jednak jej najnowsza produkcja "Szatan kazał tańczyć" dotyka podobnych wątków. - Jak mówisz, że nigdy więcej czegoś nie zrobisz, to wychodzi odwrotnie. Chciałabym zrobić film, dziejący się w innym świecie - mówiła reżyserka Kasia Rosłaniec.     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino w Trampkach. Jak robić filmy dla młodego widza?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 15:00
Na to pytanie próbują odpowiedzieć organizatorzy "Kina w trampkach" - przedsięwzięcia, które ma promować inteligentne i prowokujące do myślenia filmy dla młodziaków.  
rozwiń zwiń