Up To Date Festival 2023 - klimat rave'ów z lat 90. został utrzymany

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 11:00
Szansa by odkryć nowe brzmienia to idea organizatorów festiwalu Up To Date, który odbył się w Białymstoku. Tym razem festiwalowiczów zaskoczyła klimatyczna miejscówka, która świetnie wpisała się w nastrój imprezy, pozwoliła oddać klimat rave'ów z lat 90. 
DYNASONIC na scenie UTDF 2023
DYNASONIC na scenie UTDF 2023Foto: Paweł Zanio/mat. pras.
  • Up To Date Festival obył się w sekretnej miejscówce. To zaskoczyło nawet białostoczan
  • Organizatorzy Up To Date łączą siły w walce o zrównoważoną, zbalansowaną, pełną równości przyszłość.
  • Teki Latex i klimat rave'ów lat 90.  

W tym roku Up To Date Festival odbywa się w dniach 23-24 czerwca, w sekretnej lokacji w Białymstoku. Czwórka jest patronem tego wydarzenia. - W latach 50. ubiegłego stulecia tworzono tu bitumy do budowy dróg. Chcieliśmy oddać klimat tajnych imprez, ale także nawiązać do korzeni muzyki elektronicznej i pobudzić skojarzenia z wartościami, które towarzyszą muzyce elektronicznej. Robiliśmy imprezy typu "secret location", zanim zaczęliśmy pracę nad Up To Date - mówił w plenerowym studiu Czwórki Jędrzej "Dtekk" Dondziło, organizator wydarzenia.

Tej lokalizacji nie znali nawet niektórzy mieszkańcy Białegostoku. Kolejną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była możliwość zakupu customowych ubrań z drugiej ręki oraz miejsca, w których pamiątkowe nadruki festiwalowe można było zrobić na własnych koszulkach. Oczywiście największą atrakcją Up To Date jak zwykle były ponad 24 godziny najlepszej elektroniki, od ambientu, przez hardhouse, rave.

Udany klimat i nuty dawnego Up To Date 

- Jestem stąd i Up To Date to jest dla mnie regularny event. W tym roku nie sprawdzałem line-upu. Przychodzę tutaj z totalnym zaufaniem do organizatorów. Wiem, że będę bawił się świetnie, a Up To Date dostarczy takich wrażeń, jakich się spodziewam - mówił jeden z festiwalowiczów w rozmowie z Kubą Piątkowskim. 


Posłuchaj
04:14 czwórka pierwsze słyszę 26.06.2023 utdf.mp3 Czwórka na Up To Date 2023. Posłuchaj festiwalowiczów i współorganizatorów wydarzenia (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Uczestnicy imprezy zwracali uwagę na klimat imprezy, w którym stali bywalcy wydarzenia czuli nuty starszych edycji z Węglowej. - Myślę, że to fajna odmiana, że formuła secret zadziałała. Myślę, że nawet dla wielu białostoczan to miejsce nie jest oczywiste. Nigdy tu nie byliśmy - podkreślali uczestnicy i doceniali rodzinny, letni nastrój wydarzenia. 

Festiwalowa edukacja dla przyszłości

Organizatorów Up To Date Festival wspiera Jacek Popławski z Electrum Holding. Od dwóch lat pracują wspólnie przy takich wydarzeniach jak Ambient Park czy Latający Balon Ambientu. - My wspieramy Up To Date, pomagamy im w pewnych, drobnych obszarach w organizacji. Jesteśmy wsparciem, mecenatem tego wszystkiego. Staramy się zachować czystość tego, co organizatorzy mają w głowie - zwracał uwagę. - Połączyło nas walka o wspólną przyszłość, aby następne organizacje, po nas, nie musiały robić tego samego. Marzymy o przyszłości, która jest zrównoważona, zbalansowana, pełna równości. Droga do tego wiedzie przez wydarzenia kulturalne. Zmiana społeczna zaczyna się od edukacji, fantastyczną siłą edukacji jest muzyka, festiwale, spotkania społeczne, konsultacje. Szukamy nośników, które zmieniają sposób myślenia. 

ZOBACZ TAKŻE Galeria zdjęć <<<

Up To Date pozytywnie zaskoczył i tych, którzy na festiwal przyjechali pierwszy raz. Uczestnicy zwracali uwagę na dobrze zbudowany line-up, atmosferę i świetne nagłośnienie. - Mamy tu pod ręką wszystko: dwie sceny, strefę gastro, leżaki - wymieniali. - Mi się bardzo podoba, bo zdecydowanie wolę imprezy plenerowe niż w czterech ścianach. 

Teki Latex na Up To Date

Większość uczestników czekała na występ francuskiego didżeja, który był zaplanowany na 5.30. Teki Latex znany jest ze swojego eklektyzmu. Sam określił się mianem króla blendów i nie ma w tym grama przesady. Francuz lubuje się w niecodziennych połączeniach, szukając wspólnych wątków we wszystkich odmianach muzyki tanecznej - od klasycznego disco i house’u przez muzykę basową po hardcore i techno, a to wszystko pod silnym wpływem popowych przebojów i hip-hopu, a nawet soundtracków z gier, seriali i anime. 

Na Up To Date Festival 2023 udało się utrzymać klimat rave'ów z lat 90. Dziś pozostaje nam czekać na 24. odsłonę imprezy, która już za rok. 

Sprawdź też:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Kuba Piątkowski

Data emisji: 26.06.2023

Godzina emisji: 7.22

pj/mat.pras. 

Czytaj także

Up To Date 2023. "Zaskoczymy nawet tych, którzy na techno zjedli zęby"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 11:30
Czternasta odsłona festiwalu przyniesie wiele zmian - od nowej daty i nadal sekretnej lokalizacji, po program muzyczny zdecydowanie bardziej zakorzeniony w muzyce elektronicznej. - Z roku na rok zmniejsza się liczba kompromisów, na które idziemy, a zainteresowanie festiwalem rośnie. Co bardzo nas cieszy - mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date w Białymstoku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Up To Date 2023. Posłuchaj, jak było!

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 11:00
Nowa data, nowe miejsce, ale idea ciągle ta sama - dać ludziom szansę odkryć nowe brzmienia. - Grało mi się świetnie, jestem pozytywnie zaskoczony - mówił tuż po swoim występie Yac, czyli Piotr Krupiński, polski producent znany z duetu Normal Bias.
rozwiń zwiń