Moron’s Morons - w oczekiwaniu na premierę singla

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 23:00
Moron’s Morons to warszawski skład inspirujący się garażowym brzmieniem lat 60. i 70. - Jesteśmy punkowym zespołem - podkreślają Filip i Paweł. W Czwórce opowiadają o swoich inspiracjach, twórczości, zagranicznych koncertach i planach. 
Filip i Paweł z Morons Morons
Filip i Paweł z Moron’s Morons Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

Na koncie mają EP i LP "Looking For Danger" wydane przez No Front Teeth Records i Slovenly Recordings. Ich drugi studyjny album "High-Tension Situation" ukazał się na początku 2023 roku, a już oczekują na premierę nowego singla. 


Inspirujące garażowe brzmienie

Moron’s Morons powstali w 2015 roku, a ich muzyki na pewno nie można nazwać "grzeczną". Grają garażowego punkrolla inspirowanego kapelami z takich wytwórni jak In The Red Records i Crypt Records itd.

Przyznają, że zawsze chcieli grać "w starym stylu", a inspiracji im nie brakowało. - Zaczęło się tak, że wziąłem Pawła do mojego innego projektu, który do dzisiaj funkcjonuje. Zapytałem, czy nie chciałby czegoś mocniejszego zagrać, bo sądząc po tym, jak się ubiera i co mówi, zakładałem, że lubi punkrockowe brzmienie - mówi Filip. - Ja byłem bardzo zajarany Jayem Reatardem i całym jego dorobkiem. Tak się zaczęło.

Źr. Youtube/MORON'S MORONS - "NIGHT VISIONS" (Official video)


"Klubowe klimaty lepsze niż festiwalowe sceny"

Duży wpływ na członków grupy miał protopunk, death rock, punk blues, amerykański punk końca lat 70. i stary garażowy rock’n’roll. Moron’s Morons tworzą i śpiewają po angielsku, a na koncie mają liczne występy zagraniczne, w tym trasę w Niemczech. - Wydaje nam się, że byliśmy dobrze przyjęci. Nie zawsze sale były w pełni wypełnione, ale było spoko - opowiadają goście Czwórki. - W Hamburgu i w Kolonii ekstra kapele z nami grały, a ludzie na koncertach w większości się bawili.

Filip i Paweł, jak przyznają, bardziej cenią sobie klubowe występy niż festiwalowe sceny. - To jest coś, co mnie przyciągnęło do punk rocka. Nie ma tej bariery między muzykiem a publicznością - mówi Paweł. - Zdecydowanie lepiej takie koncerty się odbiera. Nie ma dystansu i jest niesamowita energia.

 


Grupa szykuje się na jesienne koncerty. W październiku zagra w Polsce m.in. na Grand Festival Róbrege Róbczad 2023, przed nimi także występy w Hiszpanii.


Posłuchaj
27:24 Czwórka/Pierwsze słyszę_Moron’s Morons 12.09.2023.mp3 Filip i Paweł z Moron’s Morons o inspiracjach, koncertach i muzycznych planach (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Filip i Paweł (Moron’s Morons)

Data emisji: 12.09.2023

Godzina emisji: 09.20

aw