"Czekamy, czekamy!". Znamy lauretów konkursu im. Roberta Brylewskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 10:50
W sieci debiutuje oficjalna składanka pierwszej edycji songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego "Czekamy, czekamy!". Kto znalazł się wśród laureatów?
Robert Brylewski
Robert BrylewskiFoto: Shutterstock

Przenikliwe komentarze do minionego roku, świeże muzyczne brzmienia czy w końcu intymne i przede wszystkim różnorodne spojrzenia na rzeczywistość - to wszystko znajdziemy na oficjalnej składance pierwszej edycji songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego "Czekamy, czekamy!". Spośród blisko 500 zgłoszeń do konkursu w grudniu wyłoniono dwa z największą liczbą głosów. 15 utworów wraz z otwierającymi selekcję dwiema zwycięskimi kompozycjami to swoisty muzyczny przegląd komentarzy ostatnich miesięcy. O płycie porozmawiamy po godz. 8.00.

Róża - Oczy / Asfalt Records

W pierwszej godzinie audycji sprawdzimy kiedy i na jakich warunkach będziemy mogli pojechać do Izraela. 23 maja, po ponad roku od zamknięcia, Izrael otworzy swoje granicę dla obcokrajowców. W pierwszym etapie wpuści turystów w grupach zorganizowanych według wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Turystyki Izraela. Indywidualni podróżni będą wpuszczani do Izraela w drugim etapie – podaje w komunikacie warszawskie biuro Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki (IGTO Polska).

Czytaj także:

W cyklu ekonomicznym zajmiemy się boomem mieszkaniowym, który trwa mimo pandemii. Największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe. Polacy coraz częściej też chcą oddzielnego pokoju do pracy. 

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy we wtorek (20.04) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa podróże
Czytaj także

Lampky znów zagrali w Czwórce! POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:30
- Wafelki "Koukou Roukou", Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku i "Drużyna A" to my! - mówią o sobie członkowie zespołu Lampky, który zagrał w Czwórce w 2020 roku.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikromusic. Jak powstała piosenka "Takiego chłopaka"?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:50
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk zapytała zespół Mikromusik o "Takiego chłopaka".
rozwiń zwiń