Klaudia Szafrańska: chcę widzieć więcej i czuć mocniej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 11:00
Z Michałem Wasilewskim tworzy XXANAXX, śpiewała z Quebonafide, Rasmentalismem oraz Tym Typem Mesem. Teraz wychodzi z damsko-męskich duetów i piosence "Niedoskonały" pokazuje kobiecy świat.
Klaudia Szafrańska
Klaudia SzafrańskaFoto: Dominik Malik/ mat. prasowe

Wracam po dłuższej nieobecności i jestem tym bardzo podekscytowana. Owszem, towarzyszy temu stres, ale taki pozytywny Klaudia Szafrańska 

Pierwszą odsłoną solowej płyty Klaudii jest utwór "Niedoskonały". - Za brzmienie tej piosenki odpowiada producentka Chloe Martini, a tekst napisał Ras, czyli Arek Sitarz. W takim gronie zdecydowanie łatwiej jest stawiać pierwsze solowe kroki - opowiada gość Czwórki. 

Posłuchaj
08:23 CZWÓRKA Bedzie glosno - Klaudia Szafranska 19.03.2021.mp3 Klaudia Szafrańska o solowym debiucie i planach na przyszłość (Będzie głośno!/Czwórka)

W warstwie muzycznej "Niedoskonały" to nowoczesna kompozycja, która łączy współczesną elektronikę z przebojowym popem lat 80. Premierze utworu towarzyszy teledysk zrealizowany przez Olgę Czyżykiewicz.

Klaudia Szafrańska - Niedoskonały [Official Music Video] /KSzafranskaVEVO

XXANAXX istnieje, ale ma przerwę, bo i ja, i Michał skupiamy się na solowych projektach Klaudia Szafrańska

Solowy album Klaudii Szafrańskiej ukaże się jesienią 2021 roku i - jak zapowiada artystka - będzie muzyczną mieszanką jej inspiracji i pragnień, a także doświadczeń i przemyśleń, które zbierała od lat. - Dojrzewam jako kobieta i teraz inaczej widzę świat, niż wtedy, kiedy debiutował XXANAXX - mówi artystka. - Wypełniam te luki, których nie mogłabym "zagospodarować" z Michałem. Jako duet godziliśmy nasze pomysły i oczekiwania, spotykaliśmy się w pół drogi. Teraz wszystko zależy ode mnie. Spełniam swoje marzenia - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Klaudia Szafrańska 

Data emisji: 19.03.2021

Godzina emisji: 19.30

kul

Czytaj także

Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:06
Właśnie ukazał się ich trzeci singiel pt. "Fantazmat", a niebawem światło dzienne ujrzy pełny album. - To będzie zamknięcie pewnego rozdziału w naszej pracy, etapu, który się wydarzył i towarzyszył powstawaniu tej muzyki. Potem będziemy mogli pójść dalej - mówili Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baasch: inaczej się śpiewa po polsku, inaczej buduje się frazy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:00
Kilka dni temu ukazał się drugi singiel promujących nadchodzącą płytę Baascha "Noc". "Cienie", tak jak pierwszy opublikowany utwór z tej płyty, też są wyśpiewane po polsku. 
rozwiń zwiń