Wykorzystana szansa. Tysiąc filmów w lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 09:06
Gdy Phil Watts w wyniku pandemii stracił zajęcie, jego przyszłość nie zapowiadała się kolorowo. Przed problemem uciekał w świat filmów - one pomogły mu znaleźć pracę. 
Oglądanie filmów nie musi być jedynie pasją
Oglądanie filmów nie musi być jedynie pasją Foto: shutterstock.com/Kaspars Grinvalds

Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów, zmusiła do innego myślenia o przyszłości. Dotknęła ludzi z całego świata. Phil Watts, po utracie pracy w wyniku wydarzeń związanych z pandemią, zanurzył się w świat kina. W programie telewizji BBC zdradza, że w tym trudnym czasie zobaczył 1028 obrazów. Po roku spędzonym głównie na oglądaniu filmów - zaczynając od starych klasyków, a kończąc na samych najnowszych produkcjach z 2021 roku - zamiłowanie Phila przerodziło się w pracę. Został współpracownikiem portalu recenzenckiego The Last Movie Outpost i obecnie żyje ze swojej pasji. Marta Zinkiewicz opowie w Czwórce o tej wykorzystanej szansie.

W "Pierwsze słyszę" opowiemy również o muzycznej serii "From the Basement", która powraca po latach. Jest to format, który powstał w 2006 roku. Jego pomysłodawcą jest Nigel Godrich – producent, znany m.in. ze współpracy z Radiohead. "From the Basement" to kultowa internetowa seria koncertów na żywo. Producent zdecydował o jej powrocie. W tym cyklu nie ma osoby prowadzącej koncert, nie ma publiczności. Inspiracją do takiej koncepcji programu był m.in. muzyczny program telewizyjny BBC, The Old Grey Whistle Test, emitowany w latach 70. i 80. Godrichowi zależało, by we "From the Basement" ukazać prawdziwą pracę artystów - bez ingerencji innych osób oraz przerw reklamowych.

Po 8.15 naszym gościem będzie Marta Szymańska z kolektywu kuratorskiego Fotofestiwalu, która opowie o tym wydarzeniu. 

Nie zabraknie też relacji z zawodów crossfitowych LoginLab w Poznaniu.

W audycji zapraszamy także na: serwis kulturalny, przegląd prasy, serwis sportowy


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszęw poniedziałek (06.06) od 6.00 zaprasza Robert Grzędowski.

pj