Czy cyfrowi nomadzi wrócą do domów?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 13:02
Coraz więcej osób deklaruje rozczarowanie cyfrowym nomadyzmem. Pracujący podróżnicy dostrzegają braki swojego stylu życia, czy to skłoni ich do jego zmiany?
Coraz więcej osób deklaruje rozczarowanie cyfrowym nomadyzmem
Coraz więcej osób deklaruje rozczarowanie cyfrowym nomadyzmemFoto: Olesya Kuznetsova/shutterstock.com

W internecie coraz częściej można trafić na zmęczonych podróżników. Weronika Puszkar tuż po 8.40 zajmie się tematem mitu cyfrowych nomadów, którym tak wielu zazdrościło. Okazuje się, że coraz więcej osób deklaruje rozczarowanie cyfrowym nomadyzmem. Wielu dotychczasowych podróżników, którzy zdecydowali się łączyć turystykę z pracą zdalną, twierdzi, że brak stabilizacji i własnego miejsca odbił się na ich zdrowiu psychicznym oraz fizycznym, a ich wyniki w pracy spadły.

W "Pierwsze słyszę" będziemy też świętować Światowy Dzień Deskorolki. Naszym gościem będzie Bartek Adamowski z serwisu skatehistoria.pl. Czwórkowy gość tropi historię deskorolki w Polsce. Na mapę naszego kraju nanosi miejsca, które w latach ’70, ’80 i późniejszych, były miejscami spotkań skejtów. Zbiera zdjęcia, słucha wspomnień, dokumentuje. Może się pochwalić największą w Polsce kolekcją desek na kółkach. 21 czerwca, w Światowym Dniu Deskorolki Bartek otworzy wystawę opowiadającą o historii polskiego skateboardingu. Wystawa "Betonowa Fala PRL-u" gościć będzie w lubelskim Centrum Kultury. 

Jazda na deskorolkach zaczęła się na poważnie w czasach, kiedy w Polsce panował PRL. Deskorolki były sprowadzane z całego świata, zwożone i kupowane przez rodziców dla dzieci, które na nich jeździły. W Czwórce wyruszymy w tamten czas.

W porannym paśmie Czwórki zaprosimy także na:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy.

Zobacz także: 


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (21.06) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca zdalna