Wiedza i stalowe nerwy. Jak zostać promotorem imprez klubowych?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 12:20
- Praca promotora imprez klubowych wymaga szerokiej wiedzy i stalowych nerwów. W zakres moich obowiązków wchodzą: produkcja eventu, promocja, komunikacja z agencjami przy bookingu artystów. To dodatkowy etat i to nawet wtedy, gdy robi się to w zespole - przekonuje Piotr Ho, mówi Piotr Ho, didżej, organizator i promotor imprez klubowych.  
Piotr Ho - didżej, promotor i organizator imprez klubowych - w tym cykli Bunker Events, Fort Open Air i redefined.
Piotr Ho - didżej, promotor i organizator imprez klubowych - w tym cykli Bunker Events, Fort Open Air i redefined. Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Piotr Ho zajmuje się organizowaniem i promowaniem imprez klubowych. Jest także didżejem.
  • Na swoim koncie ma popularne cykle Bunker Events oraz Fort Open Air.
  • Najnowsza inicjatywa gościa Czwórki to redefined. Gośćmi pierwszej odsłony cyklu będą Robag Wruhme i Phunkadelica.

Bunker Events i Fort Open Air - będzie kontynuacja?

Gość Czwórki był pomysłodawcą rozsławionego na całą Polskę projektu Bunker Events oraz organizatorem Fort Open Air. Cykl miał własną publiczność i prezentował różne odmiany muzyki elektronicznej. - Zakończyłem to przedsięwzięcie, kiedy poczułem, że zaczynam być rozczarowany bookingami i tym, że muszę wybierać między artystami, których chciałbym promować, a tymi, którzy dobrze się sprzedają - tłumaczy rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Zabrakło mi zapału, żeby dalej to robić. Dotyczyło to także całej ekipy, z którą współpracowałem. Ale dziś mogę śmiało powiedzieć, że - jak na tamte czasy i standardy warszawskie - udało nam się zbudować bardzo atrakcyjne „community”. Część tej ekipy zaangażowana jest w obecne działania Piotra Ho.

W pandemii gość Czwórki zawiesił działania promotorskie i skupił się na graniu. - To moje hobby, pasja, która mnie angażuje. Przez ostatnie dwa lata mogłem poświęcić się diggowaniu tracków i wybieraniu tych najbardziej jakościowych numerów - wyjaśnia. - Ale przygodę z branżą klubową zaczynałem jednak od promotorki, więc postanowiłem do niej wrócić, bo chodzi tu o pewną misję.

Posłuchaj
18:27 CZWÓRKA Pierwsze slysze - hatelove 12.10.2023.mp3 Piotr Ho o imprezie redefined i polskiej scenie elektronicznej (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Jaką muzykę Piotr HO gra jako didżej?

W trakcie setów Piotr Ho porusza się po różnych brzmieniach, nie zamyka się na gatunki i potrafi zaskoczyć słuchaczy. - Nie, nie jestem producentem, co z jednej strony utrudnia utrzymanie się w tej branży, ale ułatwia bycie didżejem. Nie ograniczają mnie gatunki, a dzięki temu, że organizowałem imprezy z różnymi odmianami muzyki elektronicznej, nauczyłem się, jak budować sety pod konkretną scenę. Zawsze miałem otwartą głowę i dbałem o jakość.  

Zobacz także:

- Nie mam stylistyki, w której czuje się najlepiej. To się zmienia i zależy od wielu czynników. Co kilka miesięcy w danym podgatunku jest wysyp dobrej muzyki, w innym w tym czasie wszystko leży. Latem lubię house’y, zimą schodzę do piwnicy - dodaje.

Redefined - nowy cykl imprez i pierwsze zagraniczne gwiazdy 

Najbliższa impreza, którą Piotr Ho organizuje i na której zagra, to pierwsza odsłona nowego cyklu redefined - z gościnnym udziałem Robaga Wruhme i Phunkadelica. Odbędzie się ona w sobotę (14.10) w warszawskim klubie Oczki.  

- W języku angielskim "redefined" to zdefiniowanie na nowo, w tym przypadku muzyki tanecznej i jej promocji. Ale w identyfikacji wizualnej zapisujemy to słowo jako "re[de]fined", czyli coś wyrafinowanego - tłumaczy organizator imprezy. - Brzmienie to coś, na czym chcemy się skupić w pierwszej kolejności: ma być charakterystyczne, wyrafinowane, jakościowe i serwowane publice w sposób zredefiniowany. Cykl będzie prezentował wolniejsze odmiany muzyki elektronicznej, ale grooviące i taneczne.

Robag Wruhme - CALMA CALMA / Speicher 115 - Kompakt / robag wruhme

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Piotr Ho (Piotr Horelik, DJ, promotor, organizator imprez)

Data emisji: 11.10.2023

Godzina emisji: 10.17

kul

Czytaj także

Moron’s Morons - w oczekiwaniu na premierę singla

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 23:00
Moron’s Morons to warszawski skład inspirujący się garażowym brzmieniem lat 60. i 70. - Jesteśmy punkowym zespołem - podkreślają Filip i Paweł. W Czwórce opowiadają o swoich inspiracjach, twórczości, zagranicznych koncertach i planach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hypnosaur. Zapowiedż nowej EP-ki zespołu i premierowe kawałki w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 13:10
Nowe wydawnictwo warszawska grupa Hypnosaur zapowiada na zimę, w Czwórce premierowo mogliśmy posłuchać materiału już teraz. O płycie, inspiracjach zespołu oraz planach, w audycji "Pierwsze słyszę" opowiada Farf.
rozwiń zwiń