"Raj" grupy The Dumplings - posłuchaj koncertu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:30
Retransmisja koncertu z listopada 2018 roku, kiedy The Dumplings zagrali w Czwórce materiał z płyty "Raj". Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem oraz taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet w duchu nowych brzmień, ale też chwytliwych piosenek - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Zapraszamy!  
The Dumplings - Justyna Święc i Kuba Karaś
The Dumplings - Justyna Święc i Kuba KaraśFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

bgZarejestrowany koncert zawiera wykonania na żywo z trzeciej i ostatniej płyty zespołu "Raj". Płyta została później nominowana do dwóch Fryderyków - w kategorii album roku pop alternatywny oraz za najlepszą oprawę graficzną. 

POSŁUCHAJ KONCERTU

Justyna Święs i Kuba Karaś to zabrzanie, którzy postanowili razem tworzyć podczas konkursu piosenki w 2011 roku. Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej. Zadebiutowali w 2013 roku, a na początku 2014 roku nagrali debiutancki album "No Bad Days". Za tę płytę otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut", a wydany w 2015 roku krążek "Sea You Later" pokrył się złotem. The Dumplings zostali też ogłoszeni w line-upach takich muzycznych wydarzeń jak Open'er Festival czy OFF Festival. Zagrali też na zagranicznych festiwalach: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton, a w Londynie wystąpili razem z zespołem Kamp! 

Płyta "Raj" została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim.

Justyna Święs i Kuba Karaś o "Raju": Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.


***

Zorganizowany przez radiową Czwórkę koncert The Dumplings odbył się 20 listopada 2018 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, a poprowadziła go Ula Kaczyńska.

mat.prasowe/kul/kd/rk 


Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

The Dumplings X Ula Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:42
The Dumplings w rozmowie z Ulą Kaczyńską zapowiadają nadchodzące projekty oraz trasę „Przykro mi” - serię koncertów po całej Polsce, która ma być formą pożegnania z fanami przed kilkuletnią przerwą. Justyna i Kuba podsumują swoją karierę, opowiadają o inspiracjach, fascynacji Billie Eilish oraz muzyką Labrintha stworzoną na potrzeby serialu „Euforia”. Audycja "Wszystko gra" w każdą środę o 9.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Dumplings z pożegnalnym koncertem w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 20:00
The Dumplings wyrusza w pożegnalną trasę "Przykro mi". Zespół tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia, po sześciu latach wspólnego grania, postanowił zrobić sobie przerwę i tymczasowo zawiesić działalność.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta, buty, a przede wszystkim muzyka - piątek z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:29
Piątkowy poranek spędzimy z kapustą, ale nie tylko. Obliczymy indeks glikemiczny, zagra Ozzy w wersji disco, a noc wypełni set przygotowany przez Samarana. 
rozwiń zwiń