Młodzi Polacy odkrywają kosmos

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 14:58
Astronomia jest fascynującą dziedziną nauki. I jedną z niewielu, która nawet w amatorskim wydaniu może przynieść nowe odkrycia. O polskim projekcie astronomicznym Rantiga Osservatorio w poniedziałkowej audycji "Na cztery ręce".
Młodzi Polacy odkrywają kosmos
Foto: Glow Images/East News

To pierwszy polski projekt poświęcony obserwacji i poszukiwaniu małych ciał Układu Słonecznego, który współtworzy dwóch astronomów-amatorów: Michał Żołnowski i Michał Kusiak.
Skupili się oni na prowadzeniu poszukiwań komet i planetoid, wykorzystując teleskop kolegi zlokalizowany na terenie Włoch. W poniedziałkowy wieczór sprawdzimy, czy dokonali jakichś nowych odkryć.

Na rozmowę z Michałem Żołnowskim i Michałem Kusiakiem zapraszamy do audycji "Na cztery ręce" w poniedziałek, 9 września po godz. 23.00.

Czytaj także

Usłysz gwiazdy. Naukowcy zamienili światło gwiazd na dźwięk

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 19:21
Naukowcy zamienili światło gwiazd na dźwięk. Ta nowa technika ma pomóc w bardziej szczegółowym badaniu kosmosu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie przybyło z Marsa? Zaskakujące badania

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 13:48
Ziemskie życie mogło zrodzić się na Marsie - twierdzi amerykański naukowiec. Zdaniem profesora Stevena Bennera miliardy lat temu czerwona planeta była miejscem przyjaznym dla procesów biologicznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gigantyczna planetoida zbliża się do Ziemi. Ma 200 km średnicy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:34
Planetoida (324) Bamberga zbliża się do Ziemi na odległość najmniejszą od 22 lat. Będzie można ja zobaczyć przez zwykłą lornetkę.
rozwiń zwiń