Torebka z trawy morskiej - letni krzyk mody

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:53
Okazuje się, że by posiadać torebkę z trawy morskiej wcale nie trzeba wydawać góry pieniędzy. Można ją zrobić samemu, materiały do jej wykonania znajdziemy we własnej kuchni, lub kupimy za około 20 złotych. 
Audio
  • Agnieszka Dalecka z dalwi.pl opowiada jak wykonać torebkę z trawy morskiej (Czwórka/Najlepszy dzień tygodnia)
Agnieszka Dalecka
Agnieszka DaleckaFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Okrągła torebka z trawy morskiej to hit tego lata. Niebanalna, wygodna i pasująca na różne okazje. Agnieszka Dalecka z bloga dalwi.pl na swoim koncie ma już kilka takich torebek. A szyje je z kuchennych podkładek. 

- Torebki szyję z kuchennych podkładek pod garnek, które wykonane są z trawy morskiej - mówi blogerka. - Do wykonania jednej sztuki potrzeba trzech takich mat, z których jedną trzeba spruć, by uzyskać materiał na boki torebki - dodaje. - Tak powstały sznurek zszywam. Używam grubej igły (dratwy) i sznurka. Delikatniejsze nici mogą się rwać - opisuje. 

Okrągła torebka wykonana przez Agnieszkę Dalecką wygląda jak wiklinowa, ma delikatny, świeży, trochę orientalny zapach. Doczepiony do niej pasek wykonany jest ze starego paska od spodni. Czwórkowy gość, w swoich pracach, stawia na recykling i ekologię. 

Jak krok po kroku wykonać taką torebkę? Jakie narzędzia mogą nam ułatwić tę pracę? Na co uważać podczas szycia takiej torebki? O tym m.in. w nagraniu rozmowy z "Najlepszego dnia tygodnia". 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Agnieszka Dalecka (autorka bloga dalwi.pl)

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 8.15

pj