Bombki na choinkę. Możesz je zrobić sam!

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 11:07
Święta Bożego Narodzenia to również pięknie ubrana choinka. Podpowiadamy, jak bombki zrobić własnoręcznie z tego, co mamy w domu, nadając choince niepowtarzalny wygląd. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Famed01
choinka boże narodzenie 1200.jpg
Lampki nie tylko na choince. Patenty na świąteczne ozdoby

Można sięgnąć do sprawdzonych ozdób, można kupić nowe, a można też wykonać je własnoręcznie.


Posłuchaj
05:44 _PR4_(ozdoby_choinkkowe_all) 2020_12_18-06-29-08.mp3 W audycji podpowiadamy jak zrobić własnoręcznie bombkę (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

W podstawowej wersji do zrobienia domowej bombki potrzebujemy ostrych nożyczek, kuli i skarpetek. Kula może być styropianowa, można też wykorzystać piłeczkę lub starą bombkę.

- Najlepiej nadaje się do tego skarpetka ładna, kolorowa, lub ta, co została bez pary. Można też wykorzystać pończochę, którą naciągamy na bombkę, obcinamy i przyklejamy za pomocą kleju. Najlepiej użyć do tego ciepłego kleju - radzi Joanna Wajdenfeld, autorka bloga "Pomysły plastyczne". - Na łączeniu możemy przykleić gwiazdkę, możemy ją również dodać na górze, gdzie będzie zapięcie ozdoby.

Źr. YouTube/ Jak zrobić bombkę styropianową ze wstążki

Do powieszenia bombki możemy wykorzystać uchwyty ze starych bombek lub wykonać je własnoręcznie, wykorzystując do tego sznurek lub tasiemkę.

Czytaj także:

Jeżeli skarpetka jest kolorowa, to w zasadzie bombka jest gotowa. Można jednak uruchomić kreatywność i ozdobić ją dodatkowo gwiazdkami, koralikami lub cekinami. Można łączyć materiały, wstawiać elementy ze wstążek lub papieru kolorowego - wariacji jest wiele, a technik wykonania bombek mnóstwo.


***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Joanna Wajdenfeld, autorka bloga "Pomysły plastyczne"

Godzina emisji: 6.29, 7.42

aw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Produkcja ozdób choinkowych - jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 10:26
- Bombki wydmuchuje się z takich szklanych rurek. Nagrzewamy je w ogniu, a gdy zrobią się miękkie i plastyczne, formujemy bombki - tłumaczył Paweł Fogiel, producent tych ozdób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling świąteczny. Jak zrobić ozdoby choinkowe ze śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 12:09
Ozdoby choinkowe ze śmieci - stara żarówka, pusta butelka plastikowa, balon, stare gazety czy duże ilości sznurka. - Nietypowe bombki na choinkę z takich niepotrzebnych rzeczy może przygotować każdy z nas – mówi Joanna Wajdenfeld.
rozwiń zwiń