Polskie Radio
Section05
choinka

Zapach do samochodu - co wybrać?

W każdej firmie motoryzacyjnej produkującej luksusowe samochody jest specjalny tajny dział, w którym projektuje się zapachy. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie sytuacji, kiedy to wsiadając np. do nowego Porsche czy Ferrari czujemy brzydki zapach taniego plastiku. Nie ma takiej możliwości! Bez ekskluzywnego zapachu produkt premium przestaje być produktem premium.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody naprawa warsztat nos podróże choinka Polskie Radio samochód higiena

Zwierzę w prezencie świątecznym – spod choinki na ulicę

W minione Boże Narodzenie, tak jak i w poprzednich latach, wiele dzieci otrzymało w prezencie od swoich rodziców zwierzę – najczęściej psa, kota, królika lub rybki. Niestety często dość szybko okazuje się, że taki podarek nie spełnia oczekiwań domowników i staje się niechcianym. Dlaczego zwierzę w prezencie świątecznym nigdy nie jest dobrą decyzją i jak powinniśmy postąpić, gdy już musimy je oddać?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka prezenty Boże Narodzenie choinka święta zwierzęta zwierzęta domowe PSY koty kot króliki schronisko dla zwierząt prawa zwierząt

Choinka i ułani. Historia bożonarodzeniowych pocztówek

Zwyczaj wysyłania świątecznych kartek z życzeniami upowszechnił się na ziemiach polskich wraz z początkiem XX wieku. Ówczesne pocztówki trochę różniły się jednak od tych współczesnych - rzadko można było na nich spotkać Świętego Mikołaja, królowały natomiast sceny biblijne, ilustracje przedstawiające zimowe zabawy i obrazki nawiązujące do historii Polski. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA poczta Henryk Sienkiewicz Boże Narodzenie choinka Wigilia msn21-historia

Boże Narodzenie 2021. Polscy emigranci o świętach po powrocie do kraju

Spędzili na emigracji w Wielkiej Brytanii po kilkanaście lat. W tym czasie na święta Bożego Narodzenia do kraju przyjechali raz, może dwa. Brakowało wspólnego czasu z rodziną, z przyjaciółmi. Zapachu polskich potraw, kolędowania, dzielenia się opłatkiem. Po powrocie do Polski cieszą się każdą godziną świątecznego czasu.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Wigilia Boże Narodzenie rodzina rodzina na swoim choinka prezenty kolędy Wielka Brytania POLSKA Małgorzata Frydrych

"Miejmy odwagę mówić o przyjściu na świat Jezusa Chrystusa". Ks. Zieliński o istocie Bożego Narodzenia

- Stworzyliśmy piękną kulturę, będącą wyrazem naszej wiary. Nie pozwólmy sobie jej odebrać - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński. Zaapelował, żebyśmy "składając sobie życzenia mieli odwagę mówić o istocie świąt Bożego Narodzenia, jaką jest przyjście Chrystusa na świat".
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie chrześcijaństwo Jezus Chrystus tradycja choinka prezenty POLSKA społeczeństwo

Kontrole sprzedaży choinek. Jak sprawdzić, czy drzewko nie jest kradzione?

Święta za pasem, a nieodłącznym ich symbolem jest choinka. Moda się zmieniła i coraz częściej zamiast sztucznej choinki Polacy wybierają żywe drzewko. Ale skąd pewność, że kupowana na targowisku choinka nie została wycięta nielegalnie? W Puławach Straż Miejska, policja oraz leśnicy sprawdzają, czy choinki kupowane przez mieszkańców pochodzą z legalnych źródeł.
Zobacz więcej na temat:  święta choinka

Pachnący symbol świąt. Jak świadomie wybrać choinkę?

W Polsce choinka towarzyszy nam w świętowaniu od XVIII wieku. Drzewko będzie zdobić nasze domy przez najbliższe dni, warto więc wybrać je świadomie. Lepiej kupić sztuczną, perfekcyjnie wykonaną choinkę i używać jej przez lata, czy też postawić na prawdziwe, pachnące lasem drzewko? Jak dołączyć do nowoczesnego, ekologicznego świętowania i nie zrywać przy tym z tradycją?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo święta tradycja choinka Tomasz Miara Boże Narodzenie Wigilia