Splat! FilmFest 2022. Jesteś fanem horrorów? Zostań wolontariuszem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 10:21
- Zapraszamy ludzi, którzy chcą uczyć się obsługi dużych festiwali filmowych "od kuchni" - mówiła w Czwórce Monika Stolat, szefowa SplatFilmFest. Projekcje filmowe odbywać się będą w Warszawie i Wrocławiu, ale na wolontariat można zapisać się wyłącznie do jednego, wybranego miasta. 
Tegoroczny SplatFilmFest poszukuje wolontariuszy tylko do 8 października
Tegoroczny SplatFilmFest poszukuje wolontariuszy tylko do 8 październikaFoto: Kiselev Andrey Valerevich/Shutterstock.com

Splat!FilmFest to międzynarodowy festiwal horroru, fantastyki i kina gatunkowego. Czwórka objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Festiwal, który wystartuje 26 października i potrwa cztery dni to, jak tłumaczyła Monika Stolat, prawdopodobnie jedyna tego rodzaju impreza w Polsce. Wydarzenie odbędzie się też online w pierwszej połowie listopada. - Co roku zmieniamy termin i model festiwalu. W tym roku edycja Warszawska będzie pełna i największa, a we Wrocławiu pokażemy odrobinę mniej filmów. To jednak także fajna selekcja i wciąż będzie co oglądać. Na naszej liście nie widzę słabych punktów - podkreślała gość Czwórki. 

Jak tłumaczyła, jednym z najmocniejszych filmów na festiwalowej mapie będzie tegoroczna amerykańska produkcja w reżyserii Damiena Leonego pt. "Terrifier 2". To nie jest obraz "dla ludzi o słabych nerwach, ani niedzielnych widzów horrorów", a "stężenie koszmaru i gore rośnie tu z minuty na minutę". - Większość naszych filmów przeznaczona jest dla widzów po 16., albo 18. roku życia, jednak ten film jest jednym z najbardziej brutalnych. To historia mrocznego klauna, przy którym Pennywise to bajka dla dzieci. W "Terrifier 2" nie ma żadnych granic, to dla fanów horrorów niesamowita gratka - podkreślała gość Czwórki. 

Sprawdź także:

Poza filmami grozy na tegorocznym SplatFilmFest zobaczymy także m.in. kino arthouse'owe, czyli artystyczne, czy serię dokumentów, m.in. historię laleczki Chucky. - Są też filmy niesamowicie dziwne, m.in. "Pieta", w reżyserii Eduardo Casanovy. Obraz utrzymany w różowej kolorystyce, pokazujący trudną relację pokazującą relację matki i syna. Jeśli macie wrażenie, że widzieliście już w kinie wszystko, to ten film będzie zaskoczeniem - podkreślała Monika Stolat. Pojawią się też czarne komedie. - Jednym z faworytów tej sekcji będzie film "Cięcie", który otworzył festiwal w Cannes - opowiadała gość Czwórki. Najnowsza produkcja Hazanaviciusa to film o zombie, to francuski remake japońskiej komedii "Jednym cięciem". 

Posłuchaj
10:49 splatfilmfest 2022_09_30 08_05_25_PR4_najlepszy_dzien_tygodnia.mp3 O festiwalu SplatFilmFest opowiaa Monika Stolat (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

Organizatorzy festiwalu poszukują wolontariuszy do współpracy. - Żaden duży festiwal nie może odbyć się bez ich pomocy i zaangażowania, dlatego wciąż trwa nabór. Zapraszamy ludzi, którzy chcą się uczyć organizacji takich wydarzeń "od kuchni" - od obsługi widza, po obsługę social mediów. Wciąż więcej wolnych miejsc jest we Wrocławiu niż w Warszawie, można się zapisywać do 9 października, ale kto pierwszy, ten lepszy - mówiła szefowa wydarzenia. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Marta Zinkiewicz

Gość: Monika Stolat (dyrektor artystyczny Splat!FilmFest)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina emisji: 08.15

kd