Travis Scott w roli głównej, czyli "Pogłos" dedykowany

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 17:20
Jedną z gwiazd festiwalu, który w ten weekend odbywa się w Krakowie, jest Travis Scott. - Artysta zaczynał od pisania bloga o modzie i sztuce, dziś jest jedną z najważniejszych postaci na hip-hopowej scenie - opowiada Jakub Chuptyś. 
Audio
  • Travis Scott - jak zmienił nasz sposób myślenia o hip-hopie? (Pogłos/Czwórka)
Zapraszamy do słuchania Pogłosu w każdy piątek - po 16.00
Zapraszamy do słuchania "Pogłosu" w każdy piątek - po 16.00Foto: Czwórka

Naprawdę nazywa się Jacques Webster i od 5 lat reprezentuje barwy Good Music, czyli wytwórni Kanyego Westa. - Większość fanów muzyki kojarzy tego artystę z wydaną w 2015 roku debiutancką płytą zatytułowaną "Rodeo", ale sam Travis przyznaje, że komponuje, odkąd pamięta. Dziś zaprezentuję m.in. jego utwory z 2008 roku, kiedy to Scott mocno inspirował się swoim idolem Kid Cudim - mówi autor audycji.


Czytaj także
pogłos 1200.jpg
Tyler, The Creator. Raper, który nie potrafi śpiewać

W tej chwili Travis Scott ma na koncie trzy platynowe single oraz pierwszą pozycję na liście najpopularniejszych albumów w USA - za wydany w ubiegłym roku krążek "Birds in the Trap Sing McKnight". Na albumie pojawili się tacy goście jak The Weeknd, Kendrick Lamar, André 3000 i Young Thug. Dlaczego mówi się, że amerykański raper wyprzedza swoją epokę? Jak to się stało, że został ikoną mody? I jakie relacje łączą go z Kanyem Westem? Zapraszamy do wysłuchania całego "Pogłosu".

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzi: Jakub Chuptyś (Gargamel)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 16.04

kul/mk

Czytaj także

Holak w trasie: jestem jak piłkarski trener

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 20:30
- Kiedy występuję w solowym projekcie czuję się jak trener drużyny piłkarskiej. Albo kapitan. Kiedy gram w składzie innych artystów, to wcielam sie w rolę pomocnika - opowiada mateusz Holak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pogłos" - wydanie szóste, urodzinowe

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:00
Z tej okazji urodzin Jakub Chuptyś, czyli Gargamel, przygotował specjalny mix, a w nim m.in utwory Kanye Westa, A$AP Rocky'ego oraz Travisa Scotta.
rozwiń zwiń