Holak w trasie: jestem jak piłkarski trener

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 20:30
- Kiedy występuję w solowym projekcie czuję się jak trener drużyny piłkarskiej. Albo kapitan. Kiedy gram w składzie innych artystów, to wcielam sie w rolę pomocnika - opowiada mateusz Holak.
Audio
  • Mateusz Holak o współpracy z Sonarem, graniem u tego Typa Mesa i kulisach solowych koncertów (Stacja Kultura/Czwórka)
Mateusz Holak i Damian Sikorski
Mateusz Holak i Damian SikorskiFoto: Czwórka

Holak Cenię sobie bezpośredni kontakt ze swoją publicznością, dlatego chętnie spotykam się z nią po koncertach. To lepsze niż pisanie do siebie w sieci

Holak należy do grona artystów, którzy nie potrzebują czasu na adaptację do scenicznych warunków. - Faktycznie jako muzyk potrafię przyjechać, rozłożyć sprzęt i zacząć grać koncert. Co więcej, wolę to od lenienia się w hotelu - mówi i przyznaje, że jest pracoholikiem. - Nie znajduję wolnego czasu, a jeśli nawet, to zapełniam go aktywnościami, które i tak przynosą mi profity - wyjaśnia.

W jakich składach możemy usłyszeć artystę, dlaczego w jego piosenkach czuć tęsknotę za latem i czy kiedyś zdarzyło mu się nie dotrzeć na własny koncert? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
sorry boys 1200.jpg
Sorry Boys w trasie: mamy potrzebę tworzenia muzyki

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 10.40

kul/kd

Czytaj także

"Nieślubne dziecko Yoko Ono i Boba Dylana". Patti Smith

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 14:20
Filip Łobodziński postanowił przetłumaczyć na język polski wiersze jednej z najważniejszych kobiet w historii rocka. - Teksty Patti Smith dają radę w wersji drukowanej. To dużo więcej niż słowa piosenek. To poezja - mówi Łobodziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać gwiazdą muzyki? "Trzeba iść za głosem serca"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 19:04
- Trzeba robić dobrą muzykę. Ona zawsze się sprzedaje. A każda kalkulacja kończy się źle - ostrzega Robert Gajewski, menadżer m.in. Smolika i Keva Foxa.
rozwiń zwiń