X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niewidzialna ręka". Książka o opiekuńczości i skromności

Dzięki akcji Macieja Zimińskiego w czasach PRL-u 2 miliony dzieci zrobiło 10 milionów dobrych uczynków. Kim był autor akcji "Niewidzialna ręka" - o tym opowiada książka Macieja Wasielewskiego. 
Okładka książki Macieja Wasielewskiego
Okładka książki Macieja WasielewskiegoFoto: materiały prasowe
O Audycji
Tytuł Faktofonia 2019/05/19 16:00
Prowadzący Klimek Dominika
Opis

- "Niewidzialna ręka" to była cudowna, zorganizowana akcja niesienia pomocy osobom starszym, chorującym i wszystkim, którzy pomocy oczekiwali - wyjaśnia Maciej Wasielewski. - Dzieci i młodzież pod osłoną nocy, po kryjomu rozglądały się komu i jak mogą pomóc. Kombinowali, naprawiali płoty, wózki inwalidzkie, spacerówki, nosili węgiel, wodę ze studni, ale miały miejsce też większe, spektakularne działania - dodaje. 

Macieja Zimińskiego, autor reportażu o nim, nazywa swoim nauczycielem i czarodziejem. - Był wybitnym pedagogiem, człowiekiem, który potrafił się obchodzić ze słowem pisanym. Dzieckiem, które dorastało wśród książek. Jako dorosły, potrafił inspirować dzieci - opowiada gość Dominiki Klimek. 

Maciej Wasielewski materiały do książki zbierał od 2007 roku, sam był studentem Macieja Zimińskiego. - Podczas jednaj z naszych rozmów pojawił się wątek "Niewidzialnej ręki". Ja wiedziałem, że już nigdy nie usłyszę tak czarownej historii, która wprowadza do trochę innego świata - opowiada. 

Autor reportażu nazywa Macieja Zimińskiego swoim nauczycielem, czemu nie przyjacielem, skoro ich relacja spełniała wszystkie znamiona przyjaźni? Czemu druga połowa książki mówi o trudnych wątkach z życia Macieja Zimińskiego? Jak autor książki mierzy się z oskarżeniami swego nauczyciela o pracę na rzecz poprzedniego ustroju? O tym wszystkim w rozmowie z audycji "Faktofonia". 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Maciej Wasielewski (autor książki "Niewidzialna ręka")

Data emisji: 19.05.2019

Godzina emisji: 16.09

pj/ac

Goście Maciej Wasielewski
Playlista
Tagi
Playlista
  • The Saturday Tea - Coming Out
  • Stef Chura - Sweet Sweet Midnight
  • DEATH AND VANILLA - A Flaw In The Iris
  • DEATH AND VANILLA - Nothing Is Real
  • MAKTHAVERSKAN - Demands
  • Wolf Alice - Lisbon
  • Amon Tobin - On A Hilltop Sat The Moon