12 cali na godzinę: Anna Borsuk z winylową selekcją

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 20:10
- Kocham muzykę i gram wiele jej odmian - mówi Anna Borsuk, promotorka i DJ-ka oraz artystyczny menedżer K-Baru Powiśle, która zagrała we wtorkowy wieczór w Czwórce.
Anna Borsuk za deckami Czwórki
Anna Borsuk za deckami CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Pochodząca z Kijowa Anna Borsuk od dłuższego czasu mieszka w Warszawie. Jej historia z muzyką jest dość zróżnicowana. Jak podkreśla artystka, nie skupia się na jednym konkretnym brzmieniu, stara się natomiast oddać specjalny urok ukraińskiej sceny undergroundowej na różnych frontach. - Przyjechałam tu w 2014 roku na studia i odnalazłam się w muzyce. Zakochałam się w elektronice od pierwszego usłyszenia. Zaczęłam interesować się przeróżnymi jej gatunkami, sceną. Od tego czasu nie myślałam już o niczym innym - wspominała w Czwórce.

Aktualnie Annę najbardziej inspirują gatunki takie jak breaks, BASS, UK, ghetto, jungle, dnb, electro, acid, rave oraz dubstep, jednak zagłębia się też w romininal, minimal breaks, groove i ukhouse. Zaczynała jako część kolektywu SOJUZ, organizując imprezy, które prezentują wizualizacje i promują kulturę undergroundową, klubową z różnych stron sceny muzyki elektronicznej.

Występowała w najważniejszych klubach w Polsce, obok takich artystów jak Alienata, Lake Haze, Herrensauna: CEM & MCMLXXXV, Olivian Nour, Salt Mines: Rudolf C & Shedbug, Christoph Faust i wielu innych. Zadebiutowała na Festiwalu Las w 2021 roku, potem występowała na festiwalach Instytut, Up To Date, SFORA, Hole i Garbicz, a także na imprezach w innych krajach. Była rezydentką klubu Transformator we Wrocławiu i Ulica Elektryków w Gdańsku. - Nie chcę zamykać się w jednym gatunku muzycznym. Po prostu kocham muzykę i gram wiele odmian elektroniki. Zazwyczaj mieszam gatunki muzyczne. Chodzi po prostu o to, by to, co robię, dobrze brzmiało - zaznaczała Anna Borsuk.

Sprawdź także:

Posłuchaj
50:43 Czwórka/12 cali/h Anna Borsuk wystąpiła ze swoim setem w Czwórce - 20.06.2023.mp3 Anna Borsuk wystąpiła ze swoim setem w Czwórce (12 cali/h/Czwórka)

Rok temu rozpoczęły się także dwa inne cykle wydarzeń, które ma przyjemność organizować: MRIJA, osobiste marzenie Anny o promowaniu wschodnich artystów, oraz CANDYFLIP, projekt skoncentrowany na połamanym brzmieniu, ze słodkim gangsterskim klimatem. Oba projekty dają jej przestrzeń do rozwoju jako promotorki, z pełną wolnością eksploracji artystycznych wizji i dźwięku. 

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zaprosiliśmy we wtorek (20.06) o godz. 19.00.

kul/aw

 

Czytaj także

1988: otarłem się o mainstream, ale na własnych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 18:40
"Ruleta" i trasa koncertowa, "Sadza", nad którą pracował z Brodką, muzyka do filmu "Zadra". - To był intensywny czas i musiałem na chwilę zatrzymać się, żeby nie zatracić się w tym pędzie. Dostaję mnóstwo propozycji od różnych artystów, ale podchodzę do nich wybiórczo, żeby zachować rozsądek i nie stracić instynktu samozachowawczego - mówi producent Przemysław Jankowiak, czyli 1988.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filip Kalinowski: dzieci transformacji w rapie znalazły otuchę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 14:20
- Postrzegam rap jako muzykę folklorystyczną. To świetne medium opowiadające o świecie z perspektywy bloku, podwórka, chodnika i ławki, ale także sposób mówienia o mieście, o kraju i specyficznej dekadzie lat 90. - mówi Filip Kalinowski, autor książki "Niechciani, nielubiani".  
rozwiń zwiń