Botanica w 12 calach na godzinę. Ukryjmy się w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 11:47
Botanica to producent i DJ ukrywający się muzycznie - nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. Zapraszamy na set DJa.
Botanica
BotanicaFoto: materiały prasowe

Botanica tworzy relaksujący ambient, ale zdarza mu się też tworzyć rytmiczne utwory z pogranicza dub techno i house. Jest wielkim entuzjastą nagrań terenowych, które wykorzystuje w swoich utworach i publikuje w swojej mikrowytwórni Momenty. Jego nagrania były wykorzystywane w produkcjach filmowych, filmach instruktażowych do ćwiczeń jogi, aplikacjach wspomagających relaks i medytację oraz jako tło do wystaw designu. Ze swoją muzyką występował na dużych i małych festiwalach, w klubach muzycznych i w domach kultury oraz ogrodach botanicznych.

Do tej pory jego produkcje ukazały się nakładem wytwórni Neoviolence, Father And Son Records & Tapes, MOST, Kanu Kanu i Dom Trojga. Jego najnowsze wydawnictwo "Invisible Gardener" ukazało się w lipcu 2023 roku nakładem japońskiej wytwórni Umé Records

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

Posłuchaj też:

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

pj

Czytaj także

Z miłości do winyli. DJ Cone zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 07:00
Fanom muzyki klubowej Piotr Szyszko znany jest jako Cone. W swoich setach łączy gatunki takie jak deep house, deep tech, dub, techno, minimal. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afterossi - DJ-ski duet w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 13:26
Afterossi to duet DJ-ski, który swoją przygodę rozpoczął w trudnych czasach pandemii w 2020 roku. Ich gatunek to melodic house & techno. W Czwórce poznajcie ich rytmy!
rozwiń zwiń