Polskie Radio
Section05
przyroda

Jakie odgłosy wydają jelenie, łosie i daniele? Przyrodnik o porykiwaniach leśnych zwierząt

Tegoroczna jesień wyjątkowo sprzyja wypadom do lasu, dlatego warto dowiedzieć się, co oznaczają charakterystyczne odgłosy zwierząt. Czy może zdarzyć się, że pomylimy te wydawane przez jelenie i niedźwiedzie? Jak brzmią porykiwania takich zwierząt jak łosie i daniele? Wyjaśnia w Programie 1 Polskiego Radia przyrodnik - Magdalena Stępińska.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka jeleń łoś przyroda Magdalena Stępińska daniel przyrodnik rykowisko bekowisko bukowisko odgłosy zwierząt

Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" – zabawa i edukacja dla natury

Już po raz czwarty w Obornikach Śląskich odbywa się Festiwal Ludzi i Drzew "Żywica" organizowany przez Stowarzyszenie Żywica. Organizatorzy zapowiadają trzy dni spotkań, warsztatów, spacerów przyrodniczych, koncertów i pokazów filmowych. W programie nie zapominano o najmłodszych, dla których także przygotowano ciekawy program.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA przyroda natura edukacja przyrodnicza drzewa Justyna Grabarz Trójka

Michał Książek o odkrywaniu przestrzeni wokół siebie: w każdym mieście czy miasteczku jest tak naprawdę drugie miasto

– W każdym mieście czy miasteczku jest tak naprawdę drugie miasto. Druga społeczność, której na co dzień nie dostrzegamy, a z obserwowania której można mieć ogromną satysfakcję – mówił zaznacza Michał Książek, autor książki "Atlas dziur i szczelin", gość audycji "Zagadkowa niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk Michał Książek natura przyroda

Wakacje w Polsce hitem światowej turystyki? Tak uważają amerykańscy specjaliści z branży

Amerykańska witryna biznesowa "The Street" wskazała Polskę jako jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących kierunków turystycznych roku 2024. Jednym z argumentów przemawiających za naszym krajem ma być wciąż mimo wszystko dzika przyroda i pogoda, która nie jest tak uciążliwa, jak na południu Europy. Czy nasz kraj stanie się wakacyjnym hitem przyszłego roku?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA turystyka wakacje urlop Sopot Zakopane Lublin przyroda Radosław Nałęcz Trójka