Prorok od winyli. DJ Pro z autorskim setem

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 13:50
Gościem będzie Maciek Prorok, czyli DJ Pro, który gra i miksuje od ponad 25 lat. Jest także autorem i współautorem remiksów dla Sistars, Reni Jusis, Natalii Kukulskiej i Haliny Frąckowiak.
DJ Pro
DJ ProFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Maciej Prorok znany jako DJ Pro w czasie swojej kariery gościł w największych klubach w kraju, takich jak Piekarnia, Sfinks, Tam Tam, H2O, Prozac, Eskulap, SQ czy Platinium. Występował też z powodzeniem poza naszymi granicami, między innymi w Montrealu czy Brukseli.

Wtorkowy gość Czwórki to także znany producent muzyczny, którego utwory pojawiły się na wielu kompilacjach z muzyką klubową (Chillout Flavor,  Metaxa – Chill Out Music, Peroni - Made in Italy). Jest również autorem kompilacji "At the Beach Bols Bar". Występował jako solista, ale także w kooperacjach, m.in. duet OGH, Mago Dago lub ProBan.

Maciej Prorok to także promotor klubowy. Odpowiedzialny był m.in. za cykl imprez Organica, ale także za stronę muzyczną klubu Trasa w Warszawie. Jako recenzent muzyczny współpracował z magazynami Laif i LaifStyle. Zasiadał także w jury podczas wielu prestiżowych konkursów DJ-skich, na tej liście znalazły się m.in. Mistrzostwa Polski DJów, Absolut Hear Me, czy Bacardi DJ Contest.

Co zaprezentuje Słuchaczom Czwórki we wtorkowy wieczór? Maciek Prorok występował już za deckami w naszym studiu. Posłuchajcie, co przygotował w grudniu 2019 roku >>>


Nobert Borzym - DJ Bert Nobert Borzym - DJ Bert

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" we wtorek (27.09) zapraszamy o godz. 19.05. 

kul

Czytaj także

Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki. Tumult Hands z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 12:00
Pod tą dość niejednoznaczną nazwą kryją się tożsamości dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom - Jacka Sienkiewicza i Jurka Przeździeckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń