RAU z nominacją do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:17
Dziennikarz muzyczny Czwórki, gospodarz programu "RAUdycja" Tomasz "Rau" Rałowski jest jednym z dziennikarzy Polskiego Radia, nominowanych do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. To wyróżnienie m.in. za realizację misji kulturowej, społecznej i obywatelskiej mediów publicznych.
Rau w studiu Czwórki
Rau w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

RAUdycja3.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "RAUdycja" w Czwórce >>>

Tomasz Rałowski, nominowany jako twórca i gospodarz cyklicznej audycji radiowej Czwórki "RAUdycja", znanej z niekonwencjonalnego stylu i autoironicznego poczucia humoru prowadzącego. Opowiada o branży muzycznej oraz barwnych kulisach muzycznych produkcji. Jej autor to jeden z najbardziej charakterystycznych, niezależnych producentów, tekściarzy i raperów w Polsce, od października 2017 r. związany z Czwórką.

Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia została ustanowiona w 2001 roku jako laur dla wybitnych twórców radiowych, których audycje najpełniej realizują kulturową, społeczną i obywatelską misję nadawców publicznych, wyróżniając się wartościowym przesłaniem i wysokimi walorami formalnymi. W swoich decyzjach Rada Programowa bierze też pod uwagę umiejętność nawiązywania relacji i prowadzenia dialogu ze słuchaczami, premiując audycje mające szeroki oddźwięk społeczny.

Tomasz Rałowski Rau 1200.jpg
Rau Performance - Mistrz Sztuki. Posłuchaj koncertu w Czwórce >>>

Ta ceniona przez dziennikarzy, prestiżowa Nagroda przyznawana jest corocznie, a uroczystość jej wręczenia ma dla środowiska związanego z radiofonią publiczną zawsze symboliczny, konsolidujący charakter.

ZOBACZ TAKŻE: RAU - jestem chory na syntezatory >>>

Obok Tomasza Rałowskiego na liście nominowanych znaleźli się dziennikarze pozostałych anten Polskiego Radia: Hanna Maria Giza (nominowana jako twórczyni audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" w Programie II Polskiego Radia), Beata Michniewicz (nominowana jako gospodyni cotygodniowej audycji "Śniadanie w Trójce"), Janusz Deblessem (nominowany jako twórca audycji "Gitarą i piórem", prowadzącej słuchaczy Trójki w stronę Krainy Łagodności), Jacek Hawryluk (nominowany jako twórca cyklicznej audycji Programu II pt. "Kto słucha, nie błądzi, czyli płytowy trybunał Dwójki"), Marek Mądrzejewski (nominowany jako twórca i gospodarz cyklicznej audycji "Debata Jedynki"), i Adam Rozlach (nominowany jako prowadzący od kilkunastu lat cykliczną, cotygodniową audycję radiowej Jedynki pt. "Koncert Chopinowski").


Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia honoruje twórców audycji lub cyklu autorskiego, najpełniej realizujących misję Polskiego Radia jako nadawcy publicznego. Tegoroczna ceremonia ogłoszenia nazwiska laureata Nagrody odbędzie się w czwartek 28 marca o godz. 14.00 w Studiu Koncertowym im. Władysława Szpilmana, al. Niepodległości 77/85.

***

mat. pras./kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Daft Punk po Maanam - selekcja Tomasz Rałowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:05
Druga odsłona "RAUdycji" stanowiła sentymentalną podróż po utworach, które odcisnęły piętno m.in. na twórczości samego RAU-a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mordor Muzik zagrali set na żywo z Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 12:00
- Nie ograniczamy się, mieszamy wszystko w dużym, basowym kotle, dodajemy do tego swoje wokale i doświadczenia. Sprawdzamy się na imprezkach jako odmulacze do klasycznych setów - mówią Mordor Muzik, którzy będą także jedną z gwiazd Czwartej Sceny Czwórki na Up To Date Festiwal. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamp!, Eminem i Pezet - nowości muzyczne w "RAUdycji"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 19:05
W programie wybrzmiał m.in. Eminem w utworze "Killer", czy Xique-Xique z numerem "Xaxoeira", który, jak przyznał Rau, choć nie jest nowością na rynku, jest nowy dla niego i świetnie nadaje się do… uprawiania jogi.
rozwiń zwiń