X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ignacy Mościcki - prekursor walki ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 16:00
Zanim został prezydentem Polski, był naukowcem i specjalizował się w elektrochemii. Napisał ponad 60 prac naukowych i otrzymał ponad 40 patentów polskich i zagranicznych.
Ignacy Mościcki - polski polityk i chemik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 19261939
Ignacy Mościcki - polski polityk i chemik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1926–1939Foto: PAP/CAF/reprodukcja

Do dziś w archiwum Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej znajduje się opis patentowy, który dotyczy wynalazku opatentowanego przez Ignacego Mościckiego. - Prezydent Polski opracował urządzenie do wytwarzania górskiego powietrza - mówi rzecznik prasowy Urzędu Patentowego RP, Adam Taukert. - Można przyjąć, że jako pierwszy zauważył zagrożenia jakie niesie ze sobą smog i próbował im zapobiec - dodaje. 

Ignacy Mościcki nie tylko troszczył się o stan powietrza i zdrowie obywateli odrodzonej Rzeczpospolitej, ale też o dobrostan marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak? O tym m.in. w materiale Justyny Majchrzak

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzą: Anna HardejJakub Jamrozek

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 14.41

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak