Morze, muza i Izrael. Poleca Kacper Ponichtera

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 10:00
- Nowe idzie od Morza Śródziemnego, czyli przed nami przegląd najciekawszych nowości z izraelskiej sceny muzycznej - zapowiada swój program Kacper Ponichtera. 
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Izrael to kolebka takich brzmień, jak goa trance czy progressive house, ale tym razem skupimy się na gatunkach, które aktualnie rozgrzewają telawiwskie parkiety: od indie dance, dark disco po osobliwą mieszankę electro i house’u - mówi prowadzący. - Sprawdzimy w jakim rytmie buja się Bliski Wschód i sprawimy, że będzie on nam jeszcze bliższy! W muzycznej selekcji zabrzmią: E-Bony, członek queerowego kolektywu PAG TLV i rezydent klubu Alphabet,  Beatfoot, trio, którego mottem jest hasło "Wszystko jest lepsze, gdy jest szybsze", a także Kadosh, Obas Nenor czy Niv Ast.

W "Wieczorze Rezydentów" co tydzień można odnaleźć nowe, ciekawe brzmienia serwowane przez naszych rezydentów. Przy mikrofonie Czwórki co tydzień czaruje inna osoba. Usłyszycie  zawsze mnóstwo najlepszej muzyki elektronicznej i klubowej. Od techno, electro, house'u czy industrialu, aż po mocny bas, hip-hop i najświeższe beaty, dźwięki i gatunki. Do tego sporo ciekawych, ale także zabawnych historii oraz zakulisowych ciekawostek od osób kształtujących naszą krajową scenę muzyczną.

Sprawdź także:

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (16.05), po godz. 19.05 - zaprasza Kacper Ponichtera.

pj


Czytaj także

"Ibru". Proza Olgi Tokarczuk trafi do gry komputerowej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 08:46
Powstaje gra komputerowa na podstawie powieści "Anna In w grobowcach świata" Olgi Tokarczuk. "Ibru" ma być pierwszoosobową grą detektywistyczną, a noblistka współtworzy jej scenariusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monolink, Baasch, Catz'n'Dogz - kto wystąpi na Carbon Silesia Festival 2022?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 12:16
Monolink, NTO, a z polskiej sceny Baasch, Novika, Last Robots czy Catz'n'Dogz - to tylko niektóre gwiazdy zapowiadane na czerwcowy festiwal w Zabrzu. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń