Warsaw. Strategia w realiach Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:43
2 października premiera polskiej gry Warsaw, strategii z elementami RPG, osadzonej w realiach Powstania Warszawskiego. Studio Pixelated Milk zdecydowało się na niekonwencjonalną oprawę graficzną oraz gameplay.
Dlaczego twórcy gier komputerowych nie radzą sobie z Powstaniem Warszawskiem? (zdj. ilustracyjne)
Dlaczego twórcy gier komputerowych nie radzą sobie z Powstaniem Warszawskiem? (zdj. ilustracyjne)Foto: zef art/Shutterstock..com

pałyska jakub 1200.jpg
Gry niezależne - na czym polega ich fenomen?

Jeżeli interesuje Was tematyka gier niezależnych, zapraszam do odsłuchania ostatniego wydania Strefy Gamingu w Czwórce. Miałem przyjemność rozmawiać z Jakubem Pałyską na temat fenomenu indyków i Warsaw właśnie się do nich zalicza. Niezależna gra stworzona przez Pixelated Milk toczy się podczas Powstania Warszawskiego i dostępna będzie na platformie Steam. Obecnie premiera dotyczy tylko wersji na komputery osobiste, ale w późniejszym terminie zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

ZOBACZ WIĘCEJ O AUDYCJI "Strefa gamingu" >>>

Warsaw swoim modelem rozgrywki nawiązuje bezpośrednio do Darkest Dungeon. Gracz dowodzi oddziałem powstańców, a naszym celem jest oswobodzenie miasta z rąk niemieckich okupantów. Jest to ciekawa hybryda strategii i RPG, w której wykonujemy zróżnicowane zadania, a potyczka z wrogiem odbywa się w systemie turowym. Jak na elementy RPG przystało stopniowo rozwijamy nasze postacie. Każda z nich ma swoją unikatową historię oraz umiejętności. Podobnie jak w Darkest Dungeon, śmierć pojedynczych bohaterów jest nieunikniona. Kiedy stracimy członka oddziału nasze szanse na przetrwanie drastycznie spadną.

Przy Darkest Dungeon spędziłem wiele godzin i byłem zachwycony konstrukcją gry. Jeżeli polskiemu deweloperowi udało zachować się rozgrywkę pierwowzoru, Warsaw na pewno przypadnie do gustu wielu graczom.

Łukasz “JeffreJ” Chmiel

Czytaj także

Gry, w które gramy od lat

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 13:54
Chyba każdy gracz ma swoją ulubioną grę, niektórzy chętnie sięgają po nowości, inni od lat wierni są "swojemu" tytułowi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gears of War 5. Pierwsze recenzje z wysokimi ocenami

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 13:53
Pamiętam kiedy pierwszy raz zagrałem w "Gears of War". Byłem wtedy początkującym graczem, a sam tytuł zrobił na mnie niezwykłe wrażenie.
rozwiń zwiń