Dobre, bo polskie. Polska liderem eksportu gier na świecie?

Z najnowszego raportu o polskim handlu przygotowanym przez PKO BP wynika, że Polska jest 4 największym eksporterem gier na świecie. Według tych liczb odpowiadamy za 6,5 proc. globalnego rynku i wyprzedzamy m. in. Niemcy i USA. 
Marcin Kosman, Krzysztof Rygiel
Marcin Kosman, Krzysztof RygielFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Polska liderem eksportu gier? Eksperci mają zastrzeżenia
Prowadzący Łukasz "Jeffrej" ChmielMateusz Kulik
Opis

Chiny eksportują towary o wartości 9,35 mld euro i mają 49,1 proc. udziału w globalnej sprzedaży gier i konsoli, wartość polskich gier eksportowych to 1,24 mld euro. - Liczby, choć imponujące pozostawiają wiele znaków zapytania – komentowali goszczący w studiu Krzysztof Rygiel i Marcin Kosman, specjaliści z agencji gamingowych. - Nie do końca wiadomo w jaki sposób wyglądała metodologia tych badań, trudno uwierzyć, że produkujemy więcej gier niż Stany Zjednoczone – studzili nastroje eksperci. - Z powyższych danych wynika jednak jeden, prawdziwy wniosek - rynek gier w Polsce ma się bardzo dobrze - dodawali. 

ZOBACZ TAKŻE: Gry niezależne - na czym polega ich fenomen?>>>


- "Wiedźmin" doskonale przygotował międzynarodowy rynek na kolejne polskie produkcje. To doskonały przykład, w jaki sposób marka powinna promować swój produkt. Widać to choćby w rankingu Bloomberga, który umieścił CD Projekt na liście 50 globalnych marek, na które warto zwrócić uwagę - mówili.

ZOBACZ TAKŻE: Kultowe "GTA - San Andreas" za darmo? >>>

Jakie tytuły mogą konkurować z produkcjami z Niemiec czy Wielkiej Brytanii? Czy nowy projekt CD Projekt Red -"Cyberpunk 2077" powtórzy sukces "Wiedźmina"? Więcej na ten temat w rozmowie z gośćmi Czwórki. Jakie są prognozy na rozwój polskiego rynku gier o tym w audycji. W programie również wydawnicze kalendarium gracza.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 12.08

ac

Goście Marcin Kosman - specjalista od komunikacji i marketingu gier w agencji Monday, Krzysztof Rygiel - agencja gamingowa Better.
Playlista
Tagi
Playlista
  • Sister Machine Gun, - Burn
  • Rage Against The Machine - Guerrilla Radio
  • Tekken 6 Soundtrack, - Fallen Colony
  • Bang La Decks, - Utopia
  • KMFDM, - Megalomaniac
  • Mark Ronson, - Record Collection
  • Jump Jump Dance Dance, - White Picket Fences
  • Godsmack - I Stand Alone
  • Gorillaz, - Rhinestone Eyes