S.T.A.L.K.E.R. 2. Będzie wielki powrót do świata postapo?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 12:28
"S.T.A.L.K.E.R." to bez wątpienia legendarny tytuł dla wszystkich kochających postapo. To właśnie za sprawą tej gry mogliśmy odwiedzić wirtualną Prypeć i jej okolice, które zostały bardzo realistycznie odwzorowane.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Getmilitaryphotos/shutterstock.com

gołkowski663.jpg
Michał Gołkowski: stalker to człowiek, który poszukuje

Gra do dziś doczekała się także wielu modów, które przedłużyły jej życie. Za sprawą kontynuacji pierwsza część już niedługo odejdzie na zasłużoną emeryturę. W internecie pojawił się trailer  "S.T.A.L.K.E.R.2", dzięki któremu ponownie będziemy mogli powrócić do zony. Trzeba przyznać, że zwiastun jest niezwykle klimatyczny i wszystko wskazuje na to, że kontynuacji uda się powtórzyć sukces pierwowzoru. Możemy dostrzec charakterystyczne miejsca, które przyjdzie nam odwiedzić, elektrownię oraz swoiste dla gry anomalie. Nie powinno także zabraknąć starć z mutantami i okoliczną ludnością.

Źr., CNet Highlihgts, Full Reveal! Stalker 2 Xbox Series X premiere trailer

Chociaż oczekiwania są wielkie, gracze wciąż nie dostali odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kiedy premiera? Otóż nie wiadomo. Twórcy nabierają wody w usta i nie chcą zdradzać zbyt dużo informacji. Możemy być jednak pewni, że zona wciąż będzie bardzo niebezpiecznym miejscem, w którym będziemy musieli walczyć o przetrwanie. Co ważne "S.T.A.L.K.E.R" w umiejętny sposób łączy w sobie elementy klasycznego FPS-a, miksując go z systemem RPG.

Czytaj także: 

W podobny sposób zaprojektowany został Fallout 3 wydany w 2008 roku. Jedną z najważniejszych zmian w grze tworzonej przez GSC Game World S.T.A.L.K.E.R.2 jest nowy silnik graficzny. Rozwiązanie wydaje się być bardzo trafne.

Oprócz faktu, że od premiery pierwszego "S.T.A.L.K.E.R-a" minęło 11 lat, dzięki nowej technologii tytuł będzie mógł trafić także na konsole nowej generacji. Poprzedni silnik X-Ray Engine był niezwykle wymagający i wiele komputerów osobistych miało duży problem, aby nie złapać zadyszki podczas gry na wysokich detalach.

Czekamy z niecierpliwością na nowe informacje.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming zabawa hobby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak