"FIFA 22" - nie dla wszystkich taka sama?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:08
W internecie pojawiły się już pierwsze recenzje gry "FIFA 22". Recenzenci doceniają i chwalą wprowadzone zmiany, ale nie brakuje też krytyki. Niestety, nie wszyscy zagrają w taką samą wersję.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/burakguler

shutterstock gaming gra komputer pizza 1200.jpg
Zawód "no-life". Kiedy gaming staje się sposobem na życie

Dosłownie za kilka dni rozpocznie się nowy sezon wirtualnej piłki nożnej. Jako że tradycja - rzecz święta, miłośnicy futbolu ponownie będą mogli dokonać wyboru między dwoma, rywalizującymi ze sobą gigantami. Konami rzuciło rękawicę EA za sprawą "eFootball 2022" (dawniej "Pro Evolution Soccer"), który oprócz zmiany nazwy i nowej technologii ma zagwarantować rewolucję w podejściu do gier piłkarskich w ogóle. Electronic Arts natomiast udoskonala swój produkt za sprawą nowości, które mają wynieść realizm na nowy poziom.

Posłuchaj także:

Aktualnie średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 78/100. Dla porównania ubiegłoroczna edycja mogła pochwalić się wynikiem 74, co może sprawiać wrażenie, że "FIFA 22" niewiele różni się od swojej poprzedniczki. Trochę prawdy w tym jest. Recenzenci chwalą wprowadzoną technologię Hyper Motion, dzięki której piłkarze poruszają się na wzór prawdziwych gwiazd. Niby jest to tylko zmiana kosmetyczna, ale cieszy oko. Poprawiono także drybling, sztuczną inteligencję bramkarzy oraz sposób prowadzenia piłki. Nowości doczekał się także tryb Volta, kariery oraz Fifa Ultimate Team. Czy czytając te słowa również macie deja vu?

Niestety nie brakuje też krytyki głównie ze strony rozgoryczonych graczy, którzy już szykują się do bombardowania negatywnymi recenzjami. Wszystko za sprawą nieustannej, agresywnej polityki monetyzacji, z której Electronic Arts słynie od dawna. Otóż wspomnianych nowości doświadczą jedynie posiadacze gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Deweloperzy dokonali tego samego zabiegu co 10 lat temu tłumacząc, że współczesne komputery osobiste nie poradzą sobie z obsługą najnowszej technologii i usprawnień. Posiadacze konsol starej generacji również muszą obejść się smakiem. O wersji na Nintendo Switch lepiej w ogóle nie wspominać, gdyż zanosi się jedynie na aktualizację składów.

Na zakończenie - refleksja. Jak to jest, że komputery osobiste nie mogą poradzić sobie z Hyper Motion i resztą usprawnień, ale radzą sobie z "Red Dead Redemption 2", "Cyberpunkiem 2077" czy "Death Stranding"?

"FIFA 22" oficjalnie zadebiutuje na wszystkich platformach 1 października 2021 roku. 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel 

Czytaj także

Brendan Green opuszcza Krafton. Jakie ma plany?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 07:40
Coś się kończy coś się zaczyna. Po czterech latach Krafton opuszcza studio i rozpoczyna pracę nad nowym projektem.
rozwiń zwiń