"Prince of Persia: The Sands of Time" - remake. Problemów ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 19:11
Zapewne wielu z Was tęskni za przygodami Księcia. Kultowa trylogia, która została zapoczątkowana w 2003 roku, do dzisiaj ma oddaną rzeszę fanów. Nic dziwnego, że kiedy zapowiedziano remake, wszyscy zainteresowani oniemieli z zachwytu.
Prince of Persia
Prince of PersiaFoto: Shutterstock.com/Taner Muhlis Karaguzel

Jednak od momentu zapowiedzi minęło już sporo czasu, a odświeżonej wersji "Piasków Czasu" jak nie było, tak nie ma. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że jeden z oddziałów Ubisoftu mieszczący się w Indiach, który pracował nad remake'iem, chyba nie był wstanie sprostać zadaniu. Deweloper ogłosił bowiem, że od teraz nad tytułem będzie pracować Ubisoft Montreal.

Zapoznajmy się zatem z oficjalnym komunikatem.

"Prace nad grą Prince of Persia: The Sands of Time. Remake będą teraz prowadzone przez Ubisoft Montreal, miejscu narodzin epickiej trylogii Piasków Czasu. Decyzja ta jest ważnym krokiem, a zespół, bazując na pracy wykonanej przez Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, będzie miał teraz czas potrzebny na przegrupowanie się, aby dostarczyć graczom najlepsze wrażenia z gry, gdy remake ponadczasowego klasyka będzie gotowy. Chcemy podziękować Wam za nieustające wsparcie i cierpliwość podczas całego procesu produkcji. Zapewniamy, że będziemy Was informować o postępach w przyszłych ogłoszeniach."

Z jednej strony fakt, że tytuł trafił do swoich ojców można uznać za bardzo pozytywny. Z drugiej zaś niepokoi fakt, w jakim aktualnie stanie znajduje się odświeżona wersja pierwszej części trylogii. Gracze od samego początku liczyli na to, że po "Piaskach Czasu" doczekamy się "Duszy Wojownika" oraz "Dwóch Tronów". Wielu fanów zgodnie uznało, że Ubisoft nie powinien się z niczym spieszyć i dostarczyć nam całą trylogię w jednej paczce.

Sprawdź także:

Brzmi jak piękny sen, który zapewne nigdy się nie spełni. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za udane wykonanie "Piasków Czasu", gdyż to tutaj piękna baśń miała swój początek.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming zabawa hobby