"League of Legends". Riot zabił Ryze'a

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 19:00
W każdym sezonie "League of Legends" możemy obserwować zmiany w rozgrywce, które systematycznie wprowadzają deweloperzy. Oczywiście oprócz tych najbardziej drastycznych modyfikacji, RIOT Games cały czas wprowadza pomniejsze, które mają wpływ na poszczególnych bohaterów.
Gracz w  League of Legends
Gracz w "League of Legends" Foto: Shutterstock/Djordje Novakov

Biorąc pod uwagę to, jak wielu championów dostępnych jest w grze, RIOT ma pełne ręce roboty, aby zachować odpowiedni balans rozgrywki. Bądźmy szczerzy - deweloperzy nie radzą sobie z tym najlepiej i tzw. meta funkcjonuje cały czas, wykorzystywana przez profesjonalnych graczy do granic możliwości. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których jeden bohater otrzymuje tak potężne wzmocnienia, że powraca do aktywnej gry po długiej nieobecności. Ale ponieważ kij ma dwa końce, bohaterowie, którzy do tej pory byli niezwykle silni, stają się bezużyteczni. Taka sytuacja spotkała właśnie jednego z najpotężniejszych magów w grze: Ryze’a.

Ryze był jednym z pierwszych championów od początku istnienia gry. Niebieski mag w sprawnych rękach potrafił siać zniszczenie i wywoływać zarówno strach, jak i frustrację u rywali. Wraz z aktualizacją 12.7 RIOT zdecydowało się osłabić umiejętność “Przeciążenie”. Dotychczasowa premia do many, która zapewniała tarczę oraz dodatkowe obrażenia została zmniejszona z 3% do 2%. Wydaje się, że wartość jednego procenta nie jest niczym strasznym. W rzeczywistości tak wpłynęła ona na Ryze’a, że gracze na forum zaczęli składać kondolencje operatorom niebieskiego, runicznego maga. Osłabienie nie ominęło także Zeri, Lee Sin’a oraz Jayce’a. Wychodzi na to, że postacie, które były pickowane jako pewniaki, będą musiały zostać odsunięte na plan boczny. Przynajmniej do momentu, w którym RIOT naprawi to, co aktualnie zostało popsute.

Sprawdź także:

Deweloperzy wzięli także na celownik Swaina. Zgodnie z zapowiedziami pracują oni nad reworkiem bohatera. Oznacza to, że umiejętności bohatera zostaną zmodyfikowane, a głównym celem zmian jest przywrócenie pierwotnego działania superumiejętności. Oto co możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

“Nowe wcielenie Swaina przedstawia przeniesienie jego mocy z jego burstu w  superumiejętność, która teraz pozwoli spełnić mu najśmielsze fantazje bycia postrachem tankującym obrażenia podczas używania swojego ulta. Przenieśliśmy również moc z przyciągania ze zdolności pasywnej i daliśmy nieco więcej siły wykonawczej Swainowi w zmianach umiejętności Q, E oraz R. Jak zwykle numery są jeszcze czymś co może się zmienić.”.

Biorąc pod uwagę to, jak wielu bohaterów posiada "League of Legends", nic dziwnego, że RIOT cały czas stara się coś zmienić. Jak widać nie zawsze są to jednak zmiany na plus, co bardzo szybko weryfikują gracze.

Powołanie | Film sezonu 2022 — League of Legends (wyk. 2WEI, Louis Leibfried i Edda Hayes) | League of Legends

Łukasz "JeffreJ" Chmiel