ROS addiction: po występie w Fabric mogłem zakończyć karierę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 13:00
Robert Ros pojawił się na polskiej scenie klubowej już w 1995 roku i jako ROS addiction stał się jedną z najważniejszych postaci nurtu drum’n'bass.
ROS addiction w studiu Czwórki.
ROS addiction w studiu Czwórki.Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Od house'u do Logical Progression

Ma otwartą głowę i nieszablonowe podejście do muzyki. Dlatego też jego płytoteka jest różnorodna i eklektyczna. - Najpierw był house, którym zaraziłem się, kiedy mieszkałem we Włoszech. Ta muzyka przyjechała ze mną do Polski w połowie lat 90. XX wieku - wspomina gość Czwórki. - Jako didżej debiutowałem w nieistniejącym już klubie Trend w Warszawie, a potem przeniosłem się do kultowego Blue Velvet. 

Potem w życiu didżeja, producenta i remiksera pojawił się LTJ Bukem - najpierw jako muzyczna inspiracja, a potem już osobiście. - Skręciłem z house’owej drogi w stronę drum’n’bassu i wsiąknąłem w to brzmienie na dobre - mówi. - Moja pierwsza winylowa płyta d’nb to było "Logical Progression". Dziś trochę schodzę z tego tempa i zahaczam o moje korzenie: soul, funk, hip-hop, downtempo i disco. Takie sety gram w ciągu dnia na Ulicy Elektryków w Gdańsku. Czasami trwają one nawet sześć godzin. 

Pierwszy Polak w Fabric

ROS addiction miał też okazję stanąć za deckami w innych europejskich klubach Anglii, Włoch, Chorwacji, Szwajcarii, Francji, Danii, Niemiec, Ukrainy, Łotwy i Czech. Regularnie pojawia się na festiwalach Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Outlook (Pula CHR) i wielu innych. Jest pierwszym Polakiem, który zagrał w słynnym londyńskim klubie Fabric. Pojawił się tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem'a przy okazji cyklu FabricLive - "Bukem In Session".

ROS addiction ROS addiction

- Po tym występie właściwie mógłbym zakończyć karierę, bo spełniłem swoje największe marzenie - smieje się rozmówca Norberta Borzyma. - Impreza odbywała się w trzech salach. Na jednej grał DJ Hype z ekipą, na drugiej puszczano breakbeaty, a ja miałem przyjemność stanąć u boku Bukem’a. Zaskoczyło mnie to, jak profesjonalnie była zorganizowana ta impreza. Wszyscy byli mili i pomocni. Świetni technicy, dobrze brzmiące odsłuchy i rewelacyjne nagłośnienie. Basy wierciły dziurę w brzuchu.  

Sprawdź też:

Energia od pierwszego bitu

ROS jest również stałym bywalcem SnowFestu, który odbywa się pod patronatem Czwórki. W tym roku otwierał scenę SnowTent. - Uwielbiam to robić i czuć energię ludzi już od pierwszego bitu. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że jestem rezydentem festiwalu i jestem z tego dumny - podkreśla artysta. - W tym roku na scenie towarzyszył mi MC Conrad, który współpracował z legendarnym LTJ Bukem’em.

Posłuchaj
55:37 2023_04_12 22_04_46_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 ROS addiction o muzycznych inspiracjach, najważniejszej imprezie w życiu i sztuce didżejskiej (Noc Rezydentów/Czwórka)

Gość Czwórki od lat działa czynnie jako promotor, a jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, gościły największe nazwiska gatunku. W maju 2019 roku nakładem Addiction Records ukazał się limitowany winyl z oficjalnymi remiksami klasyka z lat 80. - "W moim magicznym domu" Hanny Banaszak.

ROS addiction @ Czwórka Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Gość: ROS addiction

Data emisji: 12.04.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

Naked relaxing: tworzenie klubowego seta jest jak malowanie obrazu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 12:20
- Jako naked relaxing gram house - lepki, seksowny, stworzony do ciemnego klubu z czerwonym światłem i dużą ilością dymu - opowiada Olek Kaźmierczak - didżej i producent z Warszawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

2shy: "C/Patches" robiłem na feeling

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2023 10:06
Janek jest połową duetu Private Press. 2shy to jego solowy projekt skupiający się na eksploracji jego ulubionych brzmień.  Tym razem zaprasza na "C/Patches". 
rozwiń zwiń