Marceli Bober. Rozmyte bity, ważne słowa

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 15:00
- Chciałbym, żeby ludzie kojarzyli mnie z artystą, po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Muzyka jest tak "szeroka", że gatunkowe kategoryzowanie siebie jest zgubne. Zwłaszcza jeśli ma się już jakąś muzyczną przeszłość i świadomość - mówi raper Marceli Bober.  
Marceli Bober i dziennikarz Czwórki Piotr Truszkowski.
Marceli Bober i dziennikarz Czwórki Piotr Truszkowski.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

"Album się robi, ale z singlami nie czekam"

Marceli Bober hipnotyzuje. Jest autentyczny, rymuje szeptem i coraz chętniej wypuszcza w świat solowe numery. - Trochę projektów już zrobiłem, trochę mi też nie wyszło. Zadałem sobie pytanie, co robię nie tak, i doszedłem do wniosku, że będę działać "singlowo" - przyznaje rozmówca Piotra Truszkowskiego. - Album cały czas się robi, numerów mam już dużo, ale nie będę ich trzymał w szufladzie do premiery krążka. Zwłaszcza że dziś płyty odchodzą już do lamusa.  

"Robię piosenki organiczne"

5 sierpnia ukaże się nowy numer artysty. Przedpremierowo zagraliśmy go w Czwórce. - "Jutro" to utwór, w którym gościnnie śpiewa Paulina Przybysz, a za produkcję odpowiada Paweł Stachowiak, czyli Wuja HZG. Bit zrobiliśmy w kwadrans, dzień później usłyszała to Paulina i stwierdziła, że brakuje chórków. Więc sama je dograła - opowiada artysta. - Wszystko wyszło naturalnie, nic nie było "pushowane", a takie organiczne piosenki są autentyczne i mają jakąś wartość dodaną.  

"Szukam numerów w nurcie cloud rap"

To nie pierwszy raz, kiedy Marceli Bober współpracuje z Wujem HZG. Panowie - razem z Miłym ATZ i Miroffem tworzą zespół Lowpass. O tym, co grają, mówią, że jest zderzeniem dzisiejszego hip-hopu z jazzem i mikrocząstką brytyjskiej muzyki klubowej. Emocje płynące z muzyki i tekstów tworzą pełną paletę kolorów, która w dzisiejszych czasach może być wspólnym doświadczeniem wielu młodych ludzi. - Lubię "cloud’owe", rozmywające się bity, a jeszcze niewielu producentów w Polsce robi taką muzykę. Jeśli szukam zagranicznych artystów, to też w nurcie "cloud rap". Interesują mnie przestrzenne brzmienia - dodaje Marceli Bober.

Muzyczny Lunch: posłuchaj jak brzmi numer "Jutro" >>>

Marceli Bober - Password prod. Miroff | Marceli Bober

Posłuchaj
14:31 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - marceli bober 04.08.2022.mp3 Marceli Bober - nowy gracz na rapowej scenie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Piotr Truszkowski 

Gość: Marceli Bober

Data emisji: 04.08.2022

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Szczyl w "Numer Raz na fali": dziś jestem świadomy tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:30
- Nie chcę i nie muszę wzbudzać wokół siebie celowo kontrowersji. Do ludzi wolę przemawiać moją muzyką - podkreślał w rozmowie z Numerem Razem Szczyl, który sprzedał swój pierwszy album, "Polska Floryda", jeszcze przed jego premierą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tęsknię za starym Kanye. O serialu "jeen-yuhs: Trylogia Kanye"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 12:50
21 lat temu reżyser Clarence "Coodie" Simmons poznał Kanye’ego Westa i uznał, że ze względu na niego warto przeprowadzić się z Chicago do Nowego Jorku, by dokumentować jego drogę do statusu nowego króla rapu. Tak powstał serial "jeen-yuhs: Trylogia Kanye", który można oglądać w sieci.
rozwiń zwiń