SnowFest 2023. "Była energia od pierwszego bitu"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 10:00
Za nami 10. odsłona SnowFestu - największego w Polsce muzycznego święta w środku zimy. - W pierwszym dniu zanotowaliśmy rekord jeśli chodzi o frekwencję. Artyści dali doskonałe występy. Najwięcej pochwał zebrał Grubson, zagrali też Dimension i Goldie, który pięknie wmasował w  publiczność połamane brzmienia -  mówi organizator imprezy Igor Fleiszer. 
Dimension, czyli Robert Etheridge - na scenie SnowFest 2023.
Dimension, czyli Robert Etheridge - na scenie SnowFest 2023.Foto: SnowFest

Szef kultowej wytwórni Metalheadz i uosobienie muzyki bassowej wystąpił z jednym z najprężniej rozwijających się autorów tekstów na bristolskiej scenie muzycznej - Medic MC. - Goldie przyjechał do nas z Tajlandii, gdzie na co dzień mieszka. Występ na SnowFeście był pierwszym od wielu miesięcy i właściwie jedynym w tym czasie występem artysty w Europie - zdradza rozmówca Norberta Borzyma.


Goldie na scenie SnowFest 2023. Goldie na scenie SnowFest 2023.

Festiwalowe wydanie "Kluboteki" zagościło w Muzeum Narciarstwa, które znajduje się na wprost Amfiteatru w Szczyrku. W plenerowym studiu pojawili się artyści, którzy zagrali w tym roku na SnowFeście - wśród nich ROS Addiction, czyli jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. - Uwielbiam otwierać SnowTent i czuć energię ludzi już od pierwszego bitu. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że jestem rezydentem festiwalu i jestem z tego dumny - podkreśla Ros. - W tym roku na scenie towarzyszył mi MC Conrad, który współpracował z legendarnym LTJ Bukem.

Na festiwalu pojawili się także: legendarny Dimension, uwielbiani w kraju nad Wisłą Fisz Emade Tworzywo, zaskakujący Bass Astral, wszechstronna An On Bast oraz liryczny mistrz asthma, wielbiony przez snowfestową publiczność pół człowiek, pół raper - Grubson, unikatowy projekt Rysy oraz powracających po latach do występowania na festiwalowych scenach - Pendulum.


SnowFest 2023. SnowFest 2023.

Gośćmi DJ Berta byli też kolektyw Discoteque oraz wrocławski Miód. - Zagraliśmy trzygodzinny set , a za chwilę ruszamy pod scenę. Przyglądaliśmy się też młodym artystom, którzy grali sexy trapy i czekamy na Digitalism - zapowiedzieli muzycy.

SnowFest 2023 - dzień pierwszy [GALERIA >>>]

Patronem medialnym festiwalu SnowFest była Czwórka.

Posłuchaj
53:39 2023_03_04 22_06_18_PR4_Kluboteka.mp3 Czwórka na festiwalu SnowFest 2023 (Kluboteka/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Kluboteka

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Data emisji: 04.03.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

"Muzyka skupiona". Bartosz Kruczyński zapowiada nowe płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 10:00
- Dopasowuje się do publiczności w ramach swojego gustu, bo lubię imprezy, na których ludzie naprawdę się bawią - opowiada. Czasami lubię też dopasować się do miejsca, w którym gram - mówi didżej i producent Bartosz Kruczyński, znany też jako Earth Trax i Pejzaż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naked relaxing: tworzenie klubowego seta jest jak malowanie obrazu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 12:20
- Jako naked relaxing gram house - lepki, seksowny, stworzony do ciemnego klubu z czerwonym światłem i dużą ilością dymu - opowiada Olek Kaźmierczak - didżej i producent z Warszawy.
rozwiń zwiń